Vlastníci, kteří nejsou dostatečně identifikovaní v katastru nemovitostí, mají už jen 4 roky, aby se ke stavbě nebo pozemku přihlásili. Ukládá to novela zákona z roku 2014. Třebíč chce vystoupit z Organizace měst světového dědictví UNESCO. Podle radních je to drahé a městu to nic nepřináší.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Nemovitosti bez majitele

Vlastníci, kteří nejsou dostatečně identifikování v katastru nemovitostí, mají už je čtyři roky, aby se ke stavbě nebo pozemku přihlásili. Ukládá to tak novela zákona z roku 2014. Od té doby se podařilo vyřešit 30 tisíc takových případů.

Přehled nemovitostí bez majitele

V současné době se jedná o 179 267 pozemků a 5 678 staveb. Nejvíc jich je v Jihomoravském a Zlínském kraji.

Jak je obtížné najít majitele pozemku a jak tato skutečnost může negativně ovlivnit rozvoj města

V Chlumci nad Cidlinou při plánovaní stavby dopravního terminálu – investice za přibližně třicet milionů korun - řešili problém, co s pozemkem bez majitele.

Policie potvrdila stíhání v případu Adama Vyčítala

Policie dnes poprvé promluvila k případu Adama Vyčítala. Potvrdila, že trestně stíhá dvě zdravotní sestry, lékařku a pardubickou nemocnici pro těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.

Praha 5 má novou starostku

Novou starostkou Prahy 5 je dosavadní první místostarostka Renáta Zajíčková, zvolená za ODS. Střídá odvolaného Daniela Mazura z Pirátské strany. Poté, co ODS, hnutí ANO a sdružení SNOP 5 odmítly dál pokračovat v koaliční spolupráci.

Jablonecký primátor Milan Kroupa vystoupil z hnutí ANO

Jablonecký primátor Milan Kroupa vystoupil z hnutí ANO. Zdůvodňuje to rozpadem koalice ve městě, který považuje za své osobní selhání. A tím, že nechce poškozovat vládní hnutí, za které byl zvolený.

Debata o těžbě nedaleko českých hranic

Přes dvě hodiny dnes zájemci debatovali se zástupci společnosti PGE, která usiluje o rozšíření těžby hnědého uhlí v polském dole Turów, v bezprostřední blízkosti českých hranic. Firma představila plán těžby, která by tam měla trvat do roku 2044.

Začala stavba dalšího úseku dálnice D7.

Tah z Prahy do Chomutova je hotový zhruba z poloviny. Nová část oko Panenského Týnce bude dlouhá tři a půl kilometru a stát skoro 700 miliónů korun. Stavba dalších dvou úseků by měla pak začít příští rok.

Plán nové vládní administrativní čtvrti v Letňanech

Premiér Andrej Babiš si prohlédl pole poblíž metra v pražských Letňanech, kam by rád umístil svůj projekt vládní administrativní čtvrti. Teď o tom znovu jedná s primátorem Zdeňkem Hřibem - za jakých podmínek by město plán přijalo.

Třebíč vystoupí z organizace sdružující města v UNESCO

Je to drahé a nic nám to nepřináší. Tak hodnotí Třebíč svoje členství v Organizaci měst světového dědictví UNESCO. Radní chtějí z této organizace vystoupit, jejich návrh ale ještě musí odsouhlasit zastupitelstvo.

Soud s vojákem Erikem Eštuem

Nižší trest pro Erika Eštua - za službu v cizích ozbrojených silách. Účastnil bojů na Ukrajině na straně samozvané Doněcké lidové republiky ovládané proruskými separatisty.

Příliš mnoho ryb v Jordánu

Experti Biologického centra Akademie věd teď provádějí výlov táborské vodní nádrže Jordán. Rybník je momentálně plný ryb - až tak, že ovlivňují kvalitu vody. Speciální metodou tak odlovují přemnožené, nežádoucí druhy.

Rekultivace železniční tratě v Plzni

Odpočinková místa, záchytná parkoviště i lepší využití rozhledny na Chlumu - rada města Plzně schválila studii, která se zabývá budoucností lokality Plzeň-Bukovec. Jde o místa, kudy před otevřením ejpovického tunelu vedla železniční trať do Prahy.

V Pardubickém kraji je nedostatek zedníků

Aktuálně je v kraji jen 45 zednických učňů. Podle hejtmanství začíná být situace vážná. Na nedostatek řemeslníků už si totiž začínají stěžovat stavební firmy. I proto teď kraj hledá cesty, jak přilákat nové zájemce. Nově zvýšil prospěchové stipendium.

Nové studio ČT v Ústí nad Labem

Po Plzni bylo dnes zprovozněno nové regionální studio České televize i v Ústí nad Labem. V pravidelných moderovaných blocích pro ČT24 tak i ono, jako další v pořadí, rozšíří zpravodajství ze severního regionu Čech.

Otevření simulačního centra pro mediky

Lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Hradci Králové otevřela simulační středisko pro budoucí doktory. Centrum umožní praktický nácvik vyšetřovacích a terapeutických medicínských technik s pomocí nejmodernějších simulátorů.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD