V Českých Budějovicích začne oprava jedné z nejrušnějších křižovatek ve městě, kterou denně projede kolem 40 tisíc aut. Silničáři na ní budou pracovat tři víkendy po sobě. Špatné parkování v městských sídlištích způsobuje problémy hasičům při zásazích. Pražští a středočeští hasiči proto odstartovali projekt Tři metry k životu, ve kterém na nevhodné parkování řidiče upozorňují.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Obecní volby v Pravech

Obyvatelé deseti českých a moravských obcí budou už zítra volit nová místní zastupitelstva. K urnám půjdou například i obyvatelé obce Pravy na Pardubicku.

V jakých obcích se bude v sobotu volit

Volí se celkem v deseti obcích a jedné městské části. Například ve středních Čechách jsou to obce Zlatá, Kněžičky, Bernardov a taky Křivoklát.

Volby v Újezdečku na Teplicku

Do opakovaných voleb se v Újezdečku zaregistrovaly čtyři strany a hnutí. Na nového starostu čekají už od loňského podzimu. Při posledních volbách přišlo volit téměř 67% voličů.

D1 bude o víkendu sloužit i jako objízdná trasa.

Uzavřený bude přivaděč k dálnici D1 od Velkého Beranova a v opačném směru.

Termín opakovaných voleb

Volí se v sobotu 14. 9. od 7:00 do 22:00.

Oprava hlavního tahu Českými Budějovicemi

Ve městě začne oprava jedné z nejrušnějších křižovatek, kterou denně projede kolem 40 000 aut. Silničáři na ní budou pracovat tři víkendy po sobě.

Kolony na silnici I/35 v Hrušové mezi Vysokým Mýtem a Litomyšlí

Ředitelství silnic a dálnic zhruba na kilometrovém úseku opravuje podloží a pokládá nový povrch. Po silnici denně projede 22 0000 aut.

Tři metry k životu hlásí kampaň hasičů

Velké problémy hasičům dělají špatně zaparkovaná auta na sídlištích. A právě tři metry potřebují vozy záchranářů, aby bez problémů projely. Kvůli nezodpovědným řidičům se ale často na místo zásahu prodírají pomalu, a někdy se tam nedostanou vůbec.

Sbírka pro šestiletou Natálii

Natálie utrpěla na příměstském táboře těžké popáleniny. Teď pro ni známí a příbuzní uspořádali veřejnou sbírku. Má totiž před sebou celou řadu operací a dlouhé léčení.

Otevírání náplavky v Plzni

Na levém břehu řeky Radbuzy se právě teď otevírá náplavka. Vznikl tak nový prostor pro setkávání a pořádání společenských akcí pod širým nebem. Projekt má ale i své odpůrce.

Podezřením z týrání krav a dotačního podvodu ze zabývá českolipská policie

Na případ upozornil spolek Hlas zvířat, který v obci Svor natočil záběry, na kterých se krávy brodí až v půl metrové vrstvě hnoje. Jako důkaz je ale veterináři použít nemohou. Na místě pak inspektoři zjistili jen méně závažné pochybení.

Hluk z D11 obtěžuje

Magistrát Hradce Králové objednal měření hluku z dálnice D11 pro čtvrť Plačice.

Vedení hnutí ANO zrušilo místní organizace v Kladně a Praze 7

Důvodem rozpuštění kladenské buňky byly vnitřní rozpory. V Praze 7 skončilo ANO kvůli nízké aktivitě organizace a špatným výsledkům. Už včera oznámili čtyři členové hnutí, že kvůli nestandardním praktikám vystoupí z místní organizace v Liberci.

Na pražském Mariánském náměstí nepůjde parkovat

Rada hlavního města uvažuje prostor před budovou magistrátu, Klementina a sídlem Městské knihovny přeměnil na veřejné místo s lavičkami.

České Petrovice musí zaplatit pokutu za nelegální odběr podzemní vody

Česká inspekce životního prostředí odhalila, že v letech 2016 a 2017 čerpali v obci vodu bez povolení. Podle inspekce to ale nebylo úmyslně, obec pouze opomenula zažádat o nové povolení.

Unikátní most napadla houba

Jediný empírový řetězový most v Česku musí projít opravou. Architektonický unikát u jihočeského Stádlce napadla dřevokazná houba. Rekonstrukce národní památky má přitom zpoždění, musela být odsunuta na příští rok kvůli problémům s tendrem.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD