Ministr životního prostředí Richard Brabec v Ústí nad Labem zahájil třetí vlnu dotací na ekologičtější kotle. Žádosti bude kraj přijímat pouze elektronicky. Na Šumavě vzrůstá populace rysa ostrovida. Do chráněných oblastí se stále častěji dostávají jedinci z oblastí mimo národní park.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Kotlíkové dotace v Ústeckém kraji startují

Ministr životního prostředí Richard Brabec dnes v Ústí nad Labem zahájil třetí vlnu takzvaných kotlíkových dotací. Žádosti bude kraj například přijímat pouze elektronicky. A jakmile úřad přijetí potvrdí, musí žadatel poslat podklady ještě jednou doporučen

Tři tisíce domácností už dostali v Ústeckém kraji dotaci na kotel – dohromady přes 300 miliónů korun.

Poprvé mohli podávat žádosti před šesti lety. Kraj má dlouhodobě problém se zimními inverzemi. Kouř z komínů se kvůli nim drží ve městech i celé dny. Ačkoli byl o dotace v Ústeckém kraji vždy velký zájem, lidé si na druhou stranu stěžovali na pro ně slož

Kde žádat o dotace a na co

Už od zítřka mají příležitost zájemci v Královéhradeckém kraji. Tenhle měsíc pak mohou ještě lidé v Libereckém, Ústeckém a Jihočeském kraji. Dotaci lze využít na pořízení tepelného čerpadla, kotle na biomasu nebo na zemní plyn.

Rozhovor o čerpání kotlíkových dotací

Jaký je o třetí výzvu k dotacím na kotle zájem a o jaký objem peněz lze ještě žádat.

Havárie vodovodu v Plzni

Voda dnes dopoledne stále netekla v několika průmyslových objektech a v dalších částech města může být ještě několik dnů zakalená. Plzeňská Vodárna už potrubí opravila.

Série vyloupených prodejen v Kolíně objasněna

Dvanáct vyloupených prodejen napříč Středočeským krajem a škoda za stovky tisíc korun – bilance dvojice lupičů. Dopadli je kolínští policisté.

Situace v Pražské plynárenské

Pražská koalice dnes na magistrátu jednala o situaci v Pražské plynárenské. Schůzky se zúčastnili i členové dozorčí rady firmy spolu s jejím šéfem Pavlem Janečkem, kterého chce primátor hlavního města Zdenek Hřib odvolat.

V Letech u Písku našli hroby

Archeologové našli v Letech u Písku hřbitov s ostatky Romů, kteří zemřeli v tamním bývalém koncetračním táboře. Nachází se v bezprostřední blízkosti památníku, kde se každoročně konají pietní akce. Hroby obětí nacistického pronásledování Romů se podařilo

Krizový štáb jednal o úhradové vyhlášce pro příští rok

V nemocnici v Ústí nad Orlicí pokračovala kampaň proti údajnému kolapsu ve zdravotnictví. Vede ji krizový štáb, který zaštiťuje Asociaci českých a moravských nemocnic, Lékařský odborový klub a další organizace.

Slabá úroda jablek, není co moštovat

Na úrodě ovoce se podepsaly nejprve jarní mrazíky, pak dlouhodobé sucho. V sadech je oproti loňsku sklizeň třetinová. Důvod, proč jsou teď malé moštárny téměř prázdné.

Festival Future Port

Holografický stůl, nehořlavý župan nebo umělá inteligence, která skládá symfonie. Ukazuje dvoudenní festival futuristických technologií Future Port Prague.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD