České Budějovice už nemají zájem o vlastní letiště. Město totiž uvažuje, že prodá svou polovinu firmy Jihočeskému kraji. Skoro 600 pracovníků chybí ve školních jídelnách. Ředitelé se shodují, že je těžké lidi nalákat. Školám chybí ale i učitelé nebo asistenti.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Budoucnost jihočeského letiště

České Budějovice už nemají zájem o rostoucí Jihočeské letiště. Město uvažuje o prodeji svého podílu v akciové společnosti, která má chod letiště na starosti.

Regionální letiště v Česku

V Česku je zatím 5 mezinárodních letišť s pravidelným provozem velkých dopravních letadel - vedle letiště Václava Havla v Praze-Ruzyni a letišť v Brně a Ostravě, jsou to ještě letiště v Karlových Varech a v Pardubicích.

Pardubické letiště hledá nové linky na východ

Pardubické letiště má jedinou pravidelnou linku a zažívá propad cestujících. Vyjednává proto o nových leteckých spojeních na Ukrajinu a do Ruska.

Báňský úřad zamítl protiargumenty obcí v okolí a potvrdil svůj dřívější souhlas s těžbou štěrkopísku v Pertolticích na Českolipsku

Soukromá společnost České štěrkopísky, která tam o těžbu usiluje, si tak může zažádat o povolení. Předpokládá, že těžit tam bude 30 let. Blízké vesnice mají obavy z otřesů, hluku i úbytku podzemní vody.

Výsledky měření hluku hnědouhelného dolu Turów

Živý vstup Karolíny Víchové.

Letní přívalové deště, znovu aktuální i v těchto dnech, znamenají problém pro čističky a kvalitu vody v řekách

Naráz velké množství vody při těchto deštích čističky nestačí pojmout a splašky pak tečou rovnou do řečišť. Za situace, kdy se pak mnohde po proudu lidi i koupou.

Zásah s pistolí v ruce proti řidiči na křižovatce v Plzni v září před dvěma lety byl oprávněný

Policejní důstojník Vladimír Slavotínek se jím žádného trestného činu nedopustil. V neveřejném jednání to dnes potvrdil Krajský soud.

Jsou využívané, lidmi chtěné, přesto je radnice musela zrušit

Některé zastávky na trase bezplatného městského autobusu v Nové Pace na Jičínsku. Jenže podle krajské kontroly neodpovídají předpisům.

Vyšetřování pádu vrtulníku, ve kterém před necelým rokem v Plzni přišli o život všichni 4 lidi, je uzavřen

Vyšetřování ukázalo, že neštěstí zavinil 32-tiletý podnikatel, který vrtulník pilotoval a na vyhlídkový let pozval své obchodní partnery z Thajska. Neměl osvědčení o zdravotní způsobilosti a v době letu byl opilý - v krvi měl 2 promile alkoholu.

Spor kvůli pracím v Žamberku

Stavbu protipovodňových hrází v Žamberku plánovali roky. Náročnou stavbu ale od začátku provází emoce. Lidé si stěžovali na masivní kácení, teď jim zase vadí různá barva kamenného obložení. Podle radnice jde ale jen o drobnou odchylku od projektu.

Víc než sedm set kusů jelení zvěře plánují do března odlovit lesníci v Národním parku Šumava

Především kvůli ochraně mladých porostů. Přemnožená populace jelena dlouhodobě ničí hlavně buky, jeřáby a další listnaté stromy. Vedení parku zároveň soustředí lov do míst s lepší dostupností.

Začne nový školní rok

Týkat se bude 950ti tisíc dětí v základních a 410ti tisíc mladých lidí na středních školách.

Přípravy na školní rok

V těchto dnech tak ve školách vrcholí přípravy na nový školní rok. Učitelé dovybavují své třídy, uklízečky vymetají poslední pavučiny.

Školám chybí kuchaři do jídelny

Přibližně 580 pracovních míst chybí zaplnit ve školních jídelnách. Ředitelé se shodují, že je těžké nové lidi najít. Platy jsou nízké, a proto hlavně kvalifikovaní kuchaři dají přednost privátním podnikům. Školám chybí ale i učitelé nebo asistenti.

Karlovarský sochař Tomáš Dolejš bude vystavovat v Itálii

Bez uměleckého vzdělání a kurzů. Přesto se socha karlovarského sochaře Tomáše Dolejše dostane na výstavu až do Itálie.

Co s bývalou ubytovnou v Ústí nad Labem?

V Ústí nad Labem se obávají znovuotevření problémové ubytovny. Do okolí se z ní šířili švábi a nepořádek. Ještě před rokem byla plná lidí, kteří demonstrovali, aby se z ní nemuseli stěhovat. Teď je prázdná budova na prodej.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD