Po opravách vazebních cel začal stát rekonstruovat a rozšiřovat areály věznic. Rekonstrukci za víc než deset milionů právě v těchto dnech dokončuje v Kynšperku na Sokolovsku. Seniorské bydlení, které chce postavit Praha 6 v Šáreckém údolí, teď brzdí žaloba. Podal ji Spolek pro Šárecké údolí a Hanspaulku. Podle něj je projekt zbytečně rozsáhlý.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Biskupství podniká

Královéhradecké biskupství podniká na realitním trhu i jako developer. V Praze staví se soukromým investorem komerční objekt za 670 miliónů korun.

Kapacita věznic

Po opravách vazebních cel začal stát rekonstruovat a rozšiřovat areály věznic. Ty jsou mnohdy z 50. a 60. let. A navíc jsou přeplněné. To chce vězeňská služba změnit.

Problémy v TS Plzěň

V plzeňské strojírenské společnosti TS Plzeň zůstanou na konci roku dvě nebo tři desítky zaměstnanců. Takový je výsledek jednání odborářů s vedením mateřské firmy Žďas.

Varování pro řidiče

Oprava mostu a úsekové měření na dálnici D1.

ČOI proti padělkům

Obchodní inspekce zabavila padělky zboží luxusních značek - asi za 7 milionů korun: Tolik by stály originály tohoto oblečení, kabelek nebo slunečních brýlí. Trhovci stánky opustili ještě před příchodem kontrolorů.

Odvolaný ředitel krajské hygieny

Ministerstvo zdravotnictví odvolalo z funkce ředitele Krajské hygienické stanice v Plzni Přemysla Tomašuka; a navíc na něj podalo trestní oznámení.

Ruská reakce na sochu Koněva

Ruské velvyslanectví odsoudilo pomalování památníku maršála Koněva v pražské Bubenči. Je to podle něj urážka památky vojáků Rudé armády, kteří padli při osvobozování Československa. Socha je terčem vandalských útoků opakovaně a vedení Prahy 6, které patří

Spory o Šatovku

Seniorské bydlení, které chce Praha 6 postavit na místě zchátralé usedlosti Šatovka, brzdí žaloba: Podaly ji Spolky pro Šárecké údolí a Hanspaulku - oběma vadí rozsah projektu - považují ho za přehnaně monstrózní, nešetrný k okolí.

Zaměstnanci Divadla v Kladně se bouří

Chtějí, aby vedení města odvolalo jeho ředitelku, Ivanu Žantovskou; a pokud to neudělá, vstoupí od 11.září do stávky.

V centru Vysokého Mýta se propadla vozovka

Osm metrů hlubová prohlubeň zřejmě bývala ve středověku studnou. Podobných překvapení přitom centrum může skrývat mnohem víc - kvůli středověkým chodbám i neprozkoumané historické zástavbě.

Pomoc pěstounům

Centrum podpory pěstounských rodin Prevent se stará o 75 rodin. Nabízí jim psychologickou pomoc, poradí při výchově, ale také děti pohlídají. Pěstouni mají na odlehčovací službu ze zákona nárok, obvykle jde o akce typu letní tábor.

Osud telefonních budek

Z měst a obcí mizí telefonní budky. Jejich provoz je v době mobilních telefonů už pro telekomunikační společnost neekonomický, a tak je ruší nebo třeba prodávají za symbolickou cenu. A některé budky můžou docela dobře posloužit dál.

ŽIVĚ: Kontroly návštěvníků - policisté hledají drogy

V Doksech na Českolipsku začal festival taneční hudby Mácháč 2019. Desítky policistů v okolí areálu provádí kontroly - u návštěvníků hledají hlavně drogy.

Záchrana výra

Klatovští hasiči vyjížděli včera k neobvyklému případu. Pomocí lezecké techniky vyprošťovali výra, který spadl do fekální jímky.

Začíná výstava Koně v akci

O víkendu se v Pardubicích představí více než 350 koní na mezinárodní výstavě. Bohatý program odstartoval už dnes průvodem kočárů, koní a jezdců.

Kittelův dům otevírá

V Krásné na Jablonecku se po patnáctileté rekonstrukci otevírá Kittlův dům. Málokterá postava je opředena tolika mýty a pověstmi jako právě jizerskohorský léčitel a ranhojič Eleazar Kittel.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD