Plzeňané od ledna zaplatí dvojnásobek ceny za svoz popelnic. Radní to navrhují v novele vyhlášky o poplatku za komunální odpad. Kapří nákaza herpes viru se objevila i ve Středočeském kraji. Rybáři na Kutnohorsku dnes proto museli vylovit a usmrtit veškerou rybí populaci z rybníku Medenice.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Výlov nakaženého rybníka u Čáslavi

Herpes virus, který napadá kapry, se rozšířil také do Středočeského kraje. Kutnohorští rybáři dnes proto museli vylovit a umsrtit veškerou rybí populaci v rybníku Medenice. Práce jim zkomplikovalo protržení nádrže s nakaženými rybami.

Polsko uznalo chybu při posuzování změny územního plánu města Bogatyně

Ta je přitom zásadní pro zamýšlené rozšíření tamního hnědouhelného dolu Turow, v blízkosti českých hranic: Změny, které město Bogatyně na konci května schválilo, české Ministerstvo životního prostředí i Liberecký kraj považovaly za nezákonné.

Plzeň chce zvýšit poplatek za svoz odpadu

Vedení města argumentuje tím, že vlastně nejde o zdražení - že se jen bude dorovnávat dosavadní praxe, slíbená už před komunálními volbami.

Obec si sváží komunální odpad sama

Úplně jinak to mají v Okounově - vesnici na Chomutovsku: Ta si pořídila vlastní traktor i kontejner a odpad sváží sama, ve vlastní režii. Spočítali si tam, že když nebudou platit za služby specializované, profesionální odpadové firmy, vyjde je to levněji.

Odboráří firmy TS Plzeň ukončili stávkovou pohotovost

S majiteli se dohodli na dalším postupu.

Politá socha maršála Koněva

Bronzovou sochu sovětského maršála Ivana Koněva v Praze-Bubenči - v noci z výročí srpnové okupace v roce 1968 - někdo polil červenou barvou.

46. ročník agrosalonu Země živitelka

Účastní se ho 600 vystavovatelů z Česka i z ciziny. Ti mj. představují moderní zemědělskou techniku nebo regionální potraviny

Sezona houbařů a sběračů borůvek je na Šumavě v plném proudu

S tím ale narůstá počet pokut za špatné parkování. Lidé nechávají svá auta u vjezdů do lesa, kde blokují lesní techniku, případně vozidla hasičů a Horské služby. Nerespektování zákazu vjezdu se v národním parku ale posuzuje jako porušení řádu. Za to hrozí

Opravy pražské lávka na železničním mostě finišují

Lávka na železničním mostě mezi pražským Smíchovem a Výtoní se na konci září otevře. Lidé už tak budou moct projít po obou stranách. Místo pro pěší nechalo město uzavřít na konci roku 2017 kvůli špatnému stavu

IPR se odvolal proti povolení plavební komory na Smíchově

Důvodem je podle textu odvolání nezákonnost a nesprávnost napadeného výroku rozhodnutí.

Zazděný klášter

Královéhradecký kraj a město Opočno chtějí společně opravit a otevřít veřejnosti areál tamního kláštera. Rozlehlá památka ze 17. století původně patřila řádu kapucínů, dnes je v majetku kraje.

Studenti z celého světa se v Českých Budějovicích učí česky

Letní škola má na Jihočeské univerzitě už mnohaletou tradici a absolventi se na kurz vrací i opakovaně.

Němci se v Ústí nad Labem učí česky

A pravidelné kurzy českého jazyka požádá každoročně v srpnu taky ústecká univerzita Jana Evangelisty Purkyně - pro Němce. Přijíždějí hlavně z Bavorska a Saska.

Barokní Theatrum Kuks začíná

Barokním uměním žije areál hospitalu v Kuksu na Trutnovsku, který v 18. století založil mecenáš hrabě František Antonín Špork a který býval evropským centrem umění. A začal tam festival Theatrum Kuks.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD