Kladno má 27 nových nízkoemisních autobusů pro městskou a příměstskou dopravu. Většinu peněz na jejich nákup pokryla evropská dotace. Pamětníci událostí z let 68 a 69 přišli zavzpomínat před budovu Českého rozhlasu nebo na Václavské náměstí. Praha zároveň oznámila plán na vybudování Muzea 20. století.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Trasa kanálu DOL blokuje obce

Obce v trase kanálu Duna-Odra-Labe v Pardubickém kraji si stěžují, že je zamýšlený projekt brzdí v jejich rozvoji. Nemohou stavět.

: Bude u nás přehrada, či nebude - a pokud ano, kdy?

To jsou dotazy, na které by rádi znali odpověď starostové z Hořicka.

Vodárna chce odškodnit odběratele v Poličce

Vodohospodáři v Poličce odpustí některým odběratelům část vodného jako kompenzaci za závadnou vodu. Lidem to nestačí, požadují náhrady škod.

Češi proti Čechům, Den hanby.

I tak je označovaný 21. srpen 1969. Lidé chtěli po roce uctít památku obětí okupace. Pietní akt nakonec přerostl v mohutnou demonstraci.

Srpen 1969 v Ústí nad Labem

Každé z měst po celém Česku má svou vlastní historii a své vlastní události srpna 1968 i srpna 1969. I Ústí nad Labem.

Jihlavská vzpomínka na 21. srpen 1969

Také v Jihlavě se dnes vzpomíná na srpnové události v letech 1968 a 69. Přesně po padesáti letech se tady dnes sešli kamarádi a tehdejší studenti a pořádají od 17ti hodin podobný koncert jako 21.srpna 1969.

Srpen 1969 v Praze

V Praze se vzpomínky na srpen 1968 a 1969 konaly na místech hlavních tehdejších událostí, na místech největších střetů mezi lidmi a okupační armádou v roce 1968, mezi lidmi a československými ozbrojenými složkami v roce 1969.

HOST: Mikuláš Kroupa k srpnu 1969

Zakladatel a ředitel neziskové organizace Post Bellum k příběhům totality.

ŽIVĚ: Milion chvilek pro demokracii

Taky iniciativa Milion chvilek pro demokracii pořádá u příležitosti výročí událostí srpna 1968 a 1969 svou akci - shromáždění na Václavském náměstí v Praze má upozornit na současnou politickou situaci v zemi.

ŽIVĚ: Akce k 50. výročí 1969 i v regionech

Jinak akce - shromáždění a mítinky - iniciativy Milion chvilek pro demokracii se v den dnešního dějinného výročí konají po celém Česku: Živě se teď např. díváme na záběry z Českých Budějovic a Hradce Králové.

Nepozornost zabíjí

V Plzni se za posledních šest let stalo skoro 600 nehod s účastí chodce. Z toho 20 jich zemřelo. Nová kampaň je teď má upozornit na rizika spojená s používáním mobilních telefonů v nejrušnějších ulicích měst.

Nadaný šachista z Kameniček u Hlinska

Teprve osmiletý Jiří Bouška zvítězil na mistrovství světa v rapid šachu. Podobný úspěch nemá v Česku obdoby. Malý šachista sbírá v posledních měsících doslova jeden titul za druhým.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD