Obyvatelé Vroutků se bojí znečištění, hluku a otřesů z dopravy, jež mohou narušit statiku domů kvůli plánované těžbě kaolinu. Těžařská firma má v plánu těžit asi 3,5 kilometru od Vroutku. Tábor a České Budějovice by mohla spojit dálnice D3 už letos. Počítá s tím Ředitelství silnic a dálnic. Původní termín byl přitom březen 2020.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Tichý asfalt na Vysočině nefunguje dobře

Silničáři ani města na Vysočině nemají dobrou zkušenost s takzvaným tichým asfaltem. Málo vydrží, snižuje hlučnost jen do prvního většího znečištění a je údajně zbytečně drahý. Správci silnic ho proto nechtějí víc používat.

Silničáři v Pardubickém kraji si tichý asfalt chválí

Na nedávno opravované silnici 1/35 ve Vysokém Mýtě vydržel tichý asfalt jen několik týdnů. Krajští silničáři mají přesto s povrchem dobré zkušenosti - zásadní je ale podle nich správná pokládka.

Obyvatelé Lounska se bojí dopadů kaolinové těžby

Těžba kaolinu může narušit statiku domů – toho se bojí obyvatelé Vroutku na Lounsku - v souvislosti s plány na nedalekou těžbu kaolínu. Firma Kaolin Hlubany ho tam chce dolovat 3,5 kilometru od vesnice.

Severočeské doly žalují aktivisty

Severočeské doly žalují aktivisty, kteří před více než rokem vstoupili na pozemek hnědouhelného dolu Bílina. Požadují po nich zaplacení škody kolem 700 tisíc korun.

Těžba českých granátů v Dolní Olešnici

Nenarušit stav spodních vod – této hlavní podmínce muselo vyhovět šperkařské družstvo Turnov, když na jaře začínalo s těžbou českých granátů v Dolní Olešnici v Podkrkonoší.

Začaly práce na sporné části D3

Tábor a České Budějovice by mohla spojit dálnice D3 už letos. Počítá s tím Ředitelství silnic a dálnic. Původní termín byl přitom březen 2020. Zároveň začaly práce na sporném pozemku, který musel stát kvůli chybě úředníka vyvlastnit hned dvakrát. Teď už j

Palachův památník se neotevře včas

Otevření památníku Jana Palacha ve Všetatech se o měsíc posouvá. Podle původního plánu měl první návštěvníky přivítat už zítra - symbolicky v den výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Jenže stavební firma, která Palachův dům přestavuje,

Nejistá budoucnost liberecko-jablonecké tramvaje

Rozpad koalice v Jablonci nad Nisou má další dohru. V nejbližších měsících musí města Liberec a Jablonec nad Nisou totiž připravit dokumenty pro žádost o evropskou dotaci na rekonstrukci a prodloužení tramvajové trati mezí oběma městy.

Jizdné v Plzni zdraží

Plzeň od příštího roku zdraží cestování městskou hromadnou dopravou. Jednotlivé jízdenky podraží o 2 až 6 korun. Změna na předplatném bude minimální. Plzeňským dopravním podnikům se v posledních letech zvyšují náklady.

Horácké divadlo v uprchlickém táboře

Poslední volný víkend strávili herci s kolegy ze Slovenska a Bosny nikoliv doma, ale v uprchlickém táboře. Chtěli tam zpříjemnit pobyt především dětem.

Vánoce v létě

V letních měsících mají výrobci tradičních vánočních ozdob nejvíc práce. V Jablonci nad Nisou ročně vyrobí asi tři čtvrtě milionu skleněných ozdob. Všechny zakázky musí být do podzimu hotové, aby se zboží včas dostalo k zákazníkovi.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD