Kvůli hluku a dalším emisím nechce pražský magistrát a zástupci dotčených městských části, aby povodí Vlatvy postavilo novou plavební komoru u Dětského ostrova. Ta by dovolila vplout velkým lodím i do centra města.
Kvůli nedostatku personálu zavřela na 14 dnů rumburská nemocnice oddělení chirurgie. Pacienti tak musí jezdit za zdravotní péčí do jiných nemocnic, třeba do Děčína. Tam zatím zvýšený počet pacientů zvládají.
Marný boj o klidnější bydlení. Obyvatelé Slovanské třídy v Plzni si už více než deset let stěžují na nadměrný hluk, především z tramvajové dopravy, který několikanásobně překračuje stanovené limity.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

V dnešní době už se tomu ani nechce věřit - obyvatele v okolí Poličky ale desítky let trápil nedostatek elektrické energie

Slabé vedení bránilo třeba stavbě nových rodinných domů a proud chyběl i místním firmám. Vyřešilo to až 200 stožárů a téměř 30 kilometrů nového vedení vysokého napětí.

Výbuch panelového domu v Liberci

V panelovém domě v liberecké čtvrti Kristiánov dnes ráno vybuchl plyn a následně začalo hořet. Hasiči museli všechny nájemníky evakuovat.

Kapří herpesvirus v Praze

Herpesvirus koi se rozšířil do Prahy. Testy Veterinární správy nákazu kaprů potvrdily ve dvou rybnících v městské části Vinoř na severu Prahy. Oba včera rybáři slovili a do kafilérie odvezli asi 550 kusů ryb.

Hnědouhelné lomy budou zásobárnami vody a možná i energie

Zatopené lomy po těžbě hnědého uhlí v ústeckém kraji by se mohly stát zásobárnou vody a zdrojem energie. Do sítě by mohly dodávat energii jako zhruba 2 jaderné reaktory.

Marný boj Plzeňanů s hlukem

Marný boj o klidnější bydlení. Obyvatelé Slovanské třídy v Plzni si už více než deset let stěžují na nadměrný hluk, především z tramvajové dopravy, který několikanásobně překračuje stanovené limity.

Rumburská nemocnice ve Šluknovském výběžku zavřela oddělení chirurgie

Prozatím na víc než čtrnáct dní. Chybí jí totiž personál. Pacienti tak musí jezdit za zdravotní péčí do jiných nemocnic.

Po deseti měsících se otevřel vestibul ve stanici metra B Karlovo náměstí

Opravovaly se eskalátory a teď tam ještě pražský dopravní podnik buduje výtah pro vozíčkáře. Celkové náklady budou zhruba 225 milionů korun.

Zástupci hlavního města nesouhlasí se stavbou nové plavební komory

Ta by dovolila vplout velkým lodím i do centra Prahy. Povodí Vltavy získalo minulý týden pro projekt stavební povolení – vybudovat zdymadlo chce u Dětského ostrova.

Podnikatelské půjčky jako past

Další nebezpečí pro lidi ve finanční tísni - některé firmy začaly obcházet zákon o spotřebitelských úvěrech a namísto nich nabízí zadluženým lidem půjčky podnikatelské.

Krize v kladenském divadle - zaměstnanci, herci i další personál vyhlásili stávkovou pohotovost

Rada města totiž tento týden vybrala na pozici ředitelky scény Irenu Žantovskou. S tím ale zaměstnanci nesouhlasí a požadují návrat odvolaného jednatele Jana Krafky.

Loket řeší problémy s parkováním a bezohlednými řidiči

Auta parkující mimo vyhrazená místa. Na náměstí ale také v okolí historického centra. To je problém, který teď řeší vedení města Loket. Posílit proto musí místní policejní hlídky.

A problémy s parkováním trápí i obyvatele měst na Vysočině

Stále víc tamních radnic proto zavádí jednosměrné ulice. Slibují si od toho nejen víc místa pro odstavená auta, ale taky snadnější přístup pro záchranáře a větší bezpečnost.

Rychlost v omezeních na dálnici D1 začnou kontrolovat radary

Prvním z míst, kde silničáři spustí úsekové měření, je modernizovaná část mezi Souticemi a Loktem. V polovině příštího týdne se začne měřit i mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi.

Unikrátní kostel na Českobudějoivcku zachraňují dobrovolníci

Poutní kostel Nejsvětější Trojice na jihu Čech desítky let chátral. Stačilo půl roku a díky dobrovolníkům i farnosti se mění k nepoznání. Obnovené jsou malby, střechou nezatéká, přibyly i ukradené obrazy.

Zachraňuje indiustriální architekturu

Jakub Matoušek si v Hradci Králové koupil sýpku z roku 1903, určenou k demolici. Chce ji opravit.

V Králíkách začne tradiční akce Cihelna

Živý vstup Erika Knajfla.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD