Praha získala stavební povolení na dostavbu a rekonstrukci Průmyslového paláce na Výstavišti. S pracemi chce začít už příští rok. Cena rekonstrukce podle dřívějších odhadů překročí 1,2 miliardy korun. Dlouhodobé uzavírky ulic v Plzni trápí obchodníky. Nejvíc v současné době postihly Slovanskou třídu, kde o zákazníky přichází desítky obchodů.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Praha získala stavební povolení na dostavbu a rekonstrukci Průmyslového paláce na holešovickém Výstavišti

S pracemi chce začít už příští rok. Cena rekonstrukce podle dřívějších odhadů překročí miliardu a 200 milionů korun.

Rekonstrukci paláce schválilo už minulé vedení magistrátu

Počítá se nejen s dostavbou levého křídla podle původní podoby, ale i s celkovou rekonstrukcí památky.

HOST k tématu: budoucnost Průmyslového paláce

Rozhovor s náměstkem pražského primátora Pavlem Vyhnánkem.

Voda v Poličce je nezávadná, nemusí se už převařovat

Lidé v Poličce a okolních obcích už nemusí převařovat vodu. Opatření zrušili hygienici. Kontaminované vrty zůstávají odstavené.

Městům chybí lékaři, pacienti se budou obracet na nemocnice

Krajské nemocnice se už teď připravují na nápor pacientů. V některých městech totiž dlouhodobě chybí lékaři. Právě nemocnice by měly v příštích letech tento výpadek vyřešit.

Pád střechy v České Třebové míří k Nejvyššímu soudu

Pád střechy sportovní haly v České Třebové z ledna 2017 projedná Nejvyšší soud. Odsouzení - statik Jiří Khol a projektant Pavel Škorpil, trvají na své nevině.

Primátor Jablonce nad Nisou Milan Kroupa sklízí kritiku

Kvůli svým osobním podnikatelským zájmům vypnul městský kamerový systém. Pustila se do něj nejen opozice, ale partneři z vládnoucí koalice.

Oprava kolejí v Mariánských Lázních

Opravy trakčního vedení na železnici u Mariánských Lázní, kde v červenci vykolejil nákladní vlak, se blíží ke konci. Na místo dnes dorazili taky zástupci Drážního úřadu, aby stav železniční trakce zkontrolovali.

Za dlažební kostky musí zaplatit dvakrát

Zapeklitou situaci řeší obec Radnice na Rokycansku. Ráda by získala žulové kostky, které se z vozovky odstraní při rekonstrukci průtahu obcí. Podle pravidel kraje by za ně ale měla zaplatit. To se ale obci nelíbí.

Čtvrt milionu korun za neplnění emisních limitů - takovou pokutu dostala plzeňská teplárenská od České inspekce životního prostředí

Loni v červenci jí totiž unikl oxid siřičitý - který trojnásobně překročil povolené hodnoty - a oxid uhelnatý, který limit převýšil dokonce pětinásobně.

Střelba na děti v Kladně

Neznámý střelec včera večer kladenském parku Trilobit zasáhl tři chlapce ve věku 14 a 15 let. Dva z nich mají povrchová zranění. Použil zřejmě vzduchovku nebo airsoftovou zbraň. Policie po pachateli pátrá a hledá svědky události.

Mladí skokani na lyžích nemají už déle než rok kde trénovat

Skokanské můstky v Harrachově chátrají. Peníze na záchranu malých můstků chtějí vybrat ve veřejné sbírce. Opravu toho velkého a mamutího by ale měla podle nich zaplatit vláda.

Předzahrádky u kaváren a restaurací by v Českých Budějovicích mohly stát celý rok

Město kvůli tomu chystá nový tržní řád. Měl by platit od příštího ledna. Hospodští to vítají. Například nevidomí ale upozorňují na problémy, které jim už teď chůze kolem stolů a židlí způsobuje.

Přiblížit divákům osobnost, která je vzdálená schematickému portrétu z čítanek - to je ambice nového čtyřdílného filmu o Boženě Němcové

Česká televize ho právě teď natáčí na zámku ve východočeském Opočně. Památka tvoří jednu z kulis životního příběhu ženy, která ve své době bořila konvence. O hlavní roli se dělí Aňa Geislerová a Anna Kameníková.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD