Radnici v Chocni na Orlickoústecku došla trpělivost s lidmi, kteří netřídí komunální odpad. Podle jejího zjištění až 80 % lidí hází do popelnic i plasty, papír nebo kov. Na celý měsíc se v Praze uzavře podjezd pod viaduktem mezi Zahradním městem a Strašnicemi. Důvodem je modernizace železničního koridoru. Výrazně to ovlivní MHD i automobilovou dopravu.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Rekonstrukce vlakového nádraží v Jaroměři

Nádraží, přes které vedou hlavní spoje z Hradce Králové na Liberec, Trutnov a Náchod, je úplně vyřazené z provozu, místo vlaků od něj jezdí náhradní autobusy.

Tramvajová výluka na Rašínově nábřeží

Taky v Praze od zítřejšího rána k letním dopravním uzavírkám přibudou dvě další: Tak nejprve k té první: Kvůli výměně kolejí nebudou jezdit tramvaje mezi Palackého náměstím a Výtoní.

Dopravní komplikace na východě Prahy

A komplikace od zítřka taky na východě Prahy. Na celý měsíc se uzavře podjezd pod viaduktem mezi Zahradním městem a Strašnicemi. A to kvůli modernizaci železničního koridoru. Výrazně to ovlivní automobilovou dopravu i MHD.

Pilsen Tools v problémech

d června jsou v konkurzu hutě a kovárny Pilsen Steel. Plzeňský výrobce nářadí, nástrojů a přesných kovodílů se 140-ti zaměstnanci na sebe podal návrh na insolvenci - kvůli předlužení a nedostatku peněz na provoz.

Kůrovec na Šumavě

Někteří lesníci z Bavorska a Rakouska kritizují uzpůsob boje s kůrovcem na Šumavě. K výtkám se přidal i Jihočeský kraj. Společně žádají razantnější postup proti šíření lýkožrouta. Správa národního parku i ministerstvo životního prostředí ale kritiku odmít

Trest obecně prospěšných prací pro squattery z pražské Šatovky platí

Nejvyšší soud odmítl jejich dovolání: Našemu zpravodajství to potvrdil mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 6 Martin Slováček. Soud 9 squatterům uložil 50 hodin obecně prospěšných prací. Ti usedlost v Šáreckém údolí obsadili loni v únoru.

Choceň kontroluje popelnice

Radnice v Chocni chce přimět tamní obyvatele, aby důsledněji třídili odpad: Městští úředníci začali popelnice namátkově kontrolovat; a zjistili, že celá polovina lidí do nich hází jak plasty, tak papír i kov. Takové popelnice dostaly varovnou nálepku.

Na Českolipsku vyhlásili zákaz odebírání vody z řek a potoků.

Platí pro celkem pětadvacet toků. Na vině je extrémní sucho, kvůli kterému jsou koryta téměř prázdná.

Vykolejený vlak na Jičínsku

Na trati mezi Novou Pakou a Lázněmi Bělohrad na Jičínsku vykolejil před pátou hodinou ráno osobní vlak. Souprava narazila do spadlého stromu. Ve vlaku cestovalo šest lidí. Nehoda se obešla bez zranění. Provoz na trati byl dočasně zastaven, pro cestující b

57 vykradených aut na různých místech Česka

Sérii vloupání má podle kriminalistů na svědomí 44letý muž. Policisté ho zadrželi v Lounech i s jeho partnerkou. Ta měla část lupu ukrytou ve spodním prádle.

Pašování léků z Polska

Stále více pašeráků zejména teď v letních měsících převáží do České republiky léky s pseudoefedrinem. Ty jsou určené pro černý trh - na výrobu pervitinu. A podle celní správy jsou pašeráci ve skrývání tablet stále vynalézavější.

Karlovarské letní kino je v havarijním stavu. To se ale už brzy změní.

Karlovarské letní kino se konečně dočká rekonstrukce. Zájem projevil nový nájemce. Už příští rok by se tak mohl festival vrátit na původní místo.

Loosovy interiéry ve filmu

Pohodlné století. Tak prý architekt Adolf Loos nazval život ve 20. století. Stejný název nese i právě vznikající dokument na pozadí Loosových plzeňských interiérů.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD