Most začal s výkupy bytů od lidí. Město jich chce mít pod kontrolou co nejvíc. Jde o jeden ze způsobů, jak omezit výkupy spekulanty. Starostové nesouhlasí se zpoplatněním vybraných úseků silnic prvních tříd. V obcích, ve kterých se mýto platit nebude, se obávají, že budou sloužit jako objízdné trasy.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Boj proti mýtu

Od příštího roku se začne vybírat mýto i na vybraných úsecích silnic 1.třídy; a starostové už teď "bijí na poplach": Bojí se, že nákladní auta a kamiony budou o to víc jezdit přes ně.

Mýtné na českých silnicích

Teď názornější pohled na to, jaká je situace nyní a jaká by měla být po 1.lednu.

HOST: Mýtné na českých silnicích

Z Liberce je teď s námi zástupce ředitele Kanceláře Asociace krajů Radek Polma.

Kvůli nedostatku vody v Ostrovci na Písecku už dvakrát uzavřeli kohoutky obecního vodovodu

Kvůli plýtvání vodou museli v Ostrovci na Písecku už dvakrát zavřít kohoutek obecního vodovodu. Hydrologové upozorňují na paradox. Jsou oblasti, kde je extrémně málo vody, i přesto že tam pršelo víc, než je obvyklé.

Most chce vlastní byty

Město teď čeká na nabídky od lidí. Akciová společnost města, která byty vykupuje, na to má 5 milionů. Vyjma okrajových částí může vykupovat všude bez ohledu na stav nebo velikost. Dokonce může koupit i byt s nájemníkem. Město na to dá ze svého, žádná do

75 let od bomardování Pardubic

Pardubice si připomínají 75 let od náletu spojeneckých bombardérů za 2.světové války: Sirény ohlašující letecký poplach se nad městem ozvaly 22.července roku 1944, 12 minut po půlnoci.

HOST: bombardování Pardubic

Na místě náletu na Pardubice před 75-ti lety jsme teď živě, s historikem Janem Tetřevem.

Kvůli riziku nevybuchlých pum vzniká jejich mapa

Během druhé světové války na Pardubice napadalo více než 11 tisíc pum. Historikové odhadují, že zhruba 13% z nich nemuselo vybuchnout. Některé se stále mohou skrývat hluboko pod zemí.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD