Části vodácky atraktivní Ohře na západě ČR jsou kvůli suchu hůř sjízdné. Půjčovny proto doporučují lodě podle úseku, na který se vodáci vypravují. Do nesnází se můžou dostat především posádky přetížených raftů. Rybáři na Pardubicku museli vylovit a usmrtit 40 tun ryb z rybníka Buňkov. Hygienici u nich totiž potvrdili vir herpes, onemocnění, které napadá kaprovité ryby.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

V Labi rychle ubývá voda

V Labi rychle ubývá voda, nízké průtoky hlásí už víc než polovina měřících stanic a podle vodohospodářů se situace rok od roku zhoršuje.

Jaké lodě jsou vhodné do sucha?

Hůř sjízdná je i vodácky atraktivní Ohře na západě Čech. Do nesnází se můžou dostat především posádky přetížených raftů.

Sucho na řece Lužnici

A na suchu je na několika místech i vodácky oblíbená jihočeská řeka Lužnice. Hladina tam často i u vodáckých kempů sahá maximálně k 30 centimetrům. Řeka se na suchu v posledních letech ocitá poměrně často.

Případ důchodce Baldy pokračuje

Jednasedmdesátiletý muž totiž podal dovolání k Nejvyššímu soudu. Podle původního verdiktu spáchal teroristický útok na železnici, když před dvěma lety pokácel stromy na koleje a způsobil tak dvě nehody vlaků.

Na přejezdu v Černožicích budou závory

Na přejezdu v Černožicích na Hradecku, kde zahynula čtyřčlenná rodina, instaluje SŽDC závory. V provozu budou od 21. října.

Vyšetřování přepadení čerpací stanice v Nelahozevsi na Mělnicku je u konce

Středočeští kriminalisté předali spis státnímu zástupci k podání obžaloby. Případ se stal loni v prosinci - dva muži podle vyšetřovatelů zastřelili 58 letou zaměstnankyní pumpy, ukradli deset tisíc korun, cigarety a další drobnosti.

Prasklé potrubí a několikametrový gejzír vody

Tak to vypadalo dopoledne v Bořivojově ulici na pražském Žižkově. Potrubí prasklo při rekonstrukci ulice - a natlakovaná voda stříkala zhruba do výšky čtyřpatrového domu.

Rybáři na Pardubicku dnes kvůli nákaze vylovi a usmrtili 40 tun ryb

V rybníku Buňkov se totiž objevila nákaza herpes viru. Ten napadá kapra, ostatní druhy ryb ho ale mohou přenášet. Na člověka je virus nepřenosný. Onemocnění se v rybníku objevilo za necelý rok už podruhé.

Terminál v Peci pod Sněžkou uvolní pozemky pěším

Dopravní terminál a parkovací dům pro 460 aut. Roste u hlavní příjezdové cesty do Pece pod Sněžkou. Centrum krkonošského střediska je totiž osobní dopravou přetížené.

50 let od přistání člověka na Měsíci

Výročí připomíná výstava Hvězdárny a planetária v Hradci Králové. Je na ní taky unikátní model rakety Saturn V i autogramy prvních lidí na Měsíci.

Výročí v rokycanském planetáriu

Živý vstup Lucie Pelanové.

Turisté se koupou v ledovcových jezerech

Plešné, Prášilské, Černé, Čertovo a Laka - pět ledovcových jezer na Šumavě musí strážci parku častěji hlídat. Někteří návštěvníci se v nich totiž - navzdory přísnému zákazu - koupají. Ekosystém ledovcových jezer je přitom mimořádně citlivý.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD