Nemocnici v Sušici by nově mělo od 1. srpna provozovat město. Společnost Penta Hospitals CZ, současný provozovat nemocnice, nyní s městem jedná o podmínkách převodu. Kvůli suchu nebudou mít někteří zemědělci dostatek krmení. To se týká především hovězího dobytka. V některých případech proto plánují zmenšování chovů.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

ŽIVĚ: Lužická nemocnice v Rumburku jde do insolvence

Po třech hodinách jednání - rozhodlo představenstvo - Lužické nemocnice v Rumburku, že podá k soudu návrh - na vypsání insolvence. Živě z místa Ivo Brániš.

Nemocnice v insolvenci

Případ Lužické nemocnice - není jediný. Teď se podíváme ještě - na další příklady, kdy nemocnice - skončily - v insolvenci.

Sušická nemocnice čelí dlouhodobě problémům

Provozuje ji společnost - Penta Hospitals. Alespoň zatím. Teď vyjednává s tamní radnicí o tom, že by nemocnici - převzalo město.

HOST: ministr zdravotnictví Adam Vojtěch k aktuální situaci

Jak hodnotí situaci - kolem malých nemocnic - resort zdravotnictví, o tom už více přímo s jeho ministrem - Adamem Vojtěchem.

V Nemocnici Frýdlant se dnes poprvé zaměstnanci seznámili s plány nového provozovatele.

Dříve soukromá nemocnice patří od 1. července Krajské nemocnici Liberec. Ta ji chce stabilizovat a hlavně obnovit čtyřiadvacetihodinovou péči.

Stát žaluje majitele jezů

Peníze za stavby na pozemku státu vymáhají podniky, které spravují povodí Labe, Vltavy, Ohře, Moravy a Odry.

Omezení pro řidiče kvůli padajícímu skalnímu masivu

Na hlavním tahu - z Mohelnice na Svitavy - je pod Křížovým vrchem - omezení pro řidiče. Ze skalního masivu - padaly kameny do vozovky. Uvolněné bloky se proto - musí ukotvit a skála zajistit - ocelovými sítěmi. Na místě je - Věra Hofmanová.

Nová silnice 1/35 se zvlnila

Ředitelství silnic a dálnic zvažuje, že odmítne převzít zrekonstruovaný průtah Vysokým Mýtem. Silničáři tam pokládají nový asfaltový povrch, ten se ale na mnoha místech zvlnil.

Kvůli suchu nemají chovatelé krmení

Louky s povadlou trávou a kukuřice - sotva pár centimetrů nad zemí. I takový je pohled - do krajiny - na řadě míst v Česku. Kvůli suchu - nebudou mít - stejně jako vloni - někteří zemědělci - dostatek krmení,a to hlavně - pro hovězí dobytek.

Balíky sena hlídají GPS lokátory

Stejně jako vloni se seno, kvůli tomu, že je ho málo, z polí ztrácí. Zemědělci proto vymýšlejí, jak to zlodějům ztížit a ideálně jim v tom - zabránit úplně. Do balíků sena - proto ukrývají i vyhledávací zařízení.

Žižkov Evy Jiřičné

Žižkovskou telekomunikační věž, které Pražané někdy přezdívají Mordor nebo Štrougalova, mají nahradit tři mrakodrapy s rozvlněnými balkony. Návrh architektky Evy Jiřičné a studia AI design [á í dyzajn] vybrala porota z 98 projektů od architektů z 30 zemí

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD