V Karlovarském kraji chybí kvalifikovaní zdravotníci. Nemocnice proto musí snižovat například kapacitu lůžek. Vůbec nejméně je tu všeobecných sester. Letní výluky v Praze jsou v plném proudu. Od začátku týdne tak cestujícím komplikovalo cestu nejen přerušení provozu metra na lince C v úseku Pražského povstání – Kačerov, ale i odklon tramvají na Andělu.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

V Karlovarském kraji chybí kvalifikovaní zdravotníci

V Karlovarském kraji chybí zdravotníci. Nejméně je tu všeobecných sester. To může mít dopad na provoz některých oddělení. Situaci se proto rozhodli vyřešit zástupci karlovarského kraje.

Nedostatek lékařů řeší v Chrastavě

Dětské lékařky, které polikliniku vlastnily, se ji rozhodly prodat. Jedna z nich odešla do důchodu. Objekt koupilo město, které chce zdravotní služby zachovat. To má podle starosty už tak lékařů málo.

Řešení nedostatku zdravotníků

Rozhovor s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem.

Pokuta pro obec za vyčerpání vody

Pokutu 120 tisíc korun za vyčerpání podzemní vody nad povolenou hranici, celkem o 17 procent, dostaly Velké Hydčice na Klatovsku. Podle starosty obce s 250ti obyvateli za to mohlo loňské sucho.

Obyvatelé Krásného Lesa na Frýdlantsku se kvůli těžbě bojí o vodu

Přímo v obci mají kamenolom. Za polskými hranicemi hnědouhelný důl Turow. Na dohled od jejich domů je pod poli a loukami velké naleziště štěrkopísku.

Seskoky výsadkářů do přehrady Seč

Atrakce pro desítky turistů, ale hlavně jeden z nejnáročnějších seskoků, které musí čeští výsadkáři absolvovat. Cvičili seskoky do přehrady Seč.

Dopravní situace před prodlouženým víkendem

Živý vstup Tomáše Indreie z Národního dopravního informačního centra v Ostravě.

Doprava směrem z Prahy

Živý vstup Anny Dolanské z D1.

Další komplikace na zastávce metra Pražského povstání

Ve stanici metra Pražského povstání dnes ráno kvůli technické závadě přestal fungovat jeden z eskalátorů. Stanice tento týden čelí náporu cestujících kvůli výluce na trase C, lidé tam přestupují na náhradní autobus.

Vodácké maso na Vltavě

Největší nápor vodáků čeká o prodlouženém víkendu horní Vltavu na jihu Čech. Na vodu vyrazí tisíce lidí, kteří využijí volna o svátcích. Splouvání řeky láká v červenci hodně lidí. Projevilo se to už dnes v úseku mezi Vyšším Brodem a Českým Krumlovem.

Startuje i 25. ročník přehlídky Rock for People v Hradci Králové

Živý vstup Moniky Novákové z festivalu Rock for People

V Jihlavě odstartoval hudební festival Vysočina Fest

Redaktor Radovan Daněk informuje živě přímo z místa festivalu. Jihlavský amfiteátr letního kina ožívá na následující tři dny vystoupením víc než čtyřiceti interprtů.

Dnešek patří na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech České televizi

Ta tam už tradičně otevírá Dům České televize, na který se právě díváme živě. Každý den nabízí debaty s filmovými tvůrci a herci. Dnes to byli třeba Jiřina Bohdalová, Viktor Preiss nebo Jiří Suchý.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD