Ještě ani nezačaly prázdniny a už se objevily první přírodní koupaliště, kde je špatná voda. Na jihu Čech je nekvalitní voda například v rybníce Staňkovský na Třeboňsku. Zhoršená kvalita je i v Orlické přehradě u tábořiště Podolsko. Plzeň začala průběžně monitorovat stav stromů v městských parcích tam, kde je největší koncentrace lidí. K tomu správa veřejného statku pořídila nový akustický tomograf za 300 tisíc korun.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Klášter musí vrátit lesy

Klášter ve Vyšším Brodě musí státu vrátit přes 2 tisíce hektarů půdy, kterou získal zpět v restitucích. Rozhodl o tom Vrchní soud v Praze. Informaci jako první přinesl deník Právo. Klášter přitom v navrácených lesích už 4 roky hospodaří. A právě pomocí zi

Prezident Miloš Zeman dnes zahájil v Jihlavě a v Humpolci třídenní návštěvu Kraje Vysočina

Zítra navštíví prezident obce na Třebíčsku – konkrétně Okříšky, Vladislav a Kadolec. Při dnešním setkání s lidmi na náměstí v Humpolci několikrát odpovídal i na otázky týkající se demonstrací proti premiérovi Babišovi a za spravedlivou justici.

Měli manipulovat s tendry, stojí před soudem

Před Krajským soudem v Hradci Králové stojí bývalý úředník KÚ Královéhradeckého kraje a poradce někdejšího hejtmana. Měli manipulovat s tendry ve prospěch Metrostavu.

Zásah policie na úřadu Středočeského kraje

Policisti z Národní centrály proti organizovanému zločinu od rána, celý den, zasahují v sídle Středočeského kraje: Prověřují pracovní smlouvy s externisty, za které hejtmanství za rok vyplatilo 5 milionů korun.

Spory kolem církevní školy

Už rok trvá spor mezi pražským arcibiskupstvím a církevní základní školou v Soukenické ulici, v centru metropole; a teď se ještě vyhrotil.

Budoucnost fotbalového staidonu v Hradci Králové

Zastupitelé Hradce Králové mají dnes večer rozhodnout o budoucnosti tamního fotbalového stadionu, který je pro specifický tvar osvětlení známý jaké "Stadion pod lízátky", ale už dávno nevyhovuje standardům.

Kontroly kvality vody v přírodních koupalištíci a bazénech

Ještě ani nezačaly prázdniny a už se objevily první přírodní koupaliště, kde je špatná voda. Zchlazení tak může přinést i střevní potíže nebo kožní onemocnění. Na jihu Čech je nekvalitní voda například v rybníce Staňkovský nebo v Orlické přehradě

Sinice na Máchově jezeře

Zhoršená kvalita vody je hlášená už i z další rekreační vodní plochy - z Máchova jezera: Problém se sinicemi tam je dlouhodobý. Upozornění hygieniků - koupat se v Máchově jezeře by raději neměli těhotné ženy, děti a lid s alergiemi.

Hospice odmítají eutanázii

ejí uzákonění před nedávnem navrhla poslankyně Věra Procházková. Podle Asociace hospiců připustila i možnost, že by se eutanazie mohla provádět právě v těchto zařízeních.

Memorandum o návrhu Kaplického knihovny

Národní knihovna a ministerstvo kultury získaly autorská práva k projektu budovy knihovny od Jana Kaplického. Vdova po architektovi, Eliška Kaplicky Fuchsová, svůj záměr potvrdila podpisem memoranda. Její tehdejší manžel architektonickou soutěž vyhrál už

Na chvíli šťastni

V muzejní kavárně v Rakovníku začíná výstava s názvem Na chvíli šťastní. Autoři ji věnovali příběhům tamních židovských obyvatel. Jde o volné pokračování úspěšného projektu Židovskou minulostí Rakovnicka z roku 2017.

ČVUT v Hradci zprovoznila zkušebnu pro turbovrtulové motory

Na bývalém vojenském, dnes ale už v městském letišti v Hradci Králové se otevřely brány nové zkušebny turbovrtulových motorů. Zkušebnu otevřelo ČVUT po 16 měsících stavby ve spolupráci se společností GE Aviation Czech.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD