Další fungování frýdlantské nemocnice ohrozil soudní spor. Soukromou nemocnici ve Frýdlantu má od 1. 7. převzít Krajská nemocnice Liberec. Jenže 6 z 10 bývalých společníků podalo návrh na předběžné opatření. Druhý týden v červenci se uzavře Wilsonův most přes řeku Radbuzu v centru Plzně. Následujících 6 týdnů se na něm bude opravovat dlažba.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Modernizace tunelu Valík

Dálniční tunel Valík u Plzně by se po rekonstrukci měl stát prvním, kterým řidiči budou smět projíždět rychleji než 80 kilometrů v hodině.

Další fungování frýdlantské nemocnice ohrozil soudní spor.

Soukromou nemocnici ve Frýdlantu, která se dlouhodobě potýká s problémy, má od 1. července převzít Krajská nemocnice Liberec. Jenže šest z deseti bývalých společníků podalo návrh na předběžné opatření.

Privatizace bytů v Praze

Víc než dvacet hodin trvala schůze pražských zastupitelů. Během ní odmítli třeba obnovu mariánského sloupu na Staroměstském náměstí. Bouřlivá diskuse byla ale i okolo privatizace městských bytů.

Pardubická třída Míru se rozpadá

Pardubická radnice je ve sporu s firmou Syner. Na hlavní třídě, kterou stavbaři zrekonstruovali před čtyřmi lety se rozpadá dlažba.

Oprava Wilsonova mostu

Druhý týden v červenci se uzavře Wilsonův most přes řeku Radbuzu v centru Plzně. Následujících šest týdnů se na něm totiž bude opravovat dlažba. Most bude po dobu rekonstrukce uzavřený i pro vozy MHD.

Musí obec investovat do rekonstrukce polní cesty nebo nikoli?

To je spor, který vedou Hořenice u Jaroměře s tamním majitelem pozemku Pavlem Lamerem.

Přípravy na Memorial Air Show v Roudnici n/L

Na roudnickém letišti dnes vrcholí přípravy na Memorial Air Show. Víkendová akce, která před 28 lety vznikla jako vzpomínka na české letce bojující za druhé světové války, letos připomene 75. Výročí vylodění spojenců v Normandii.

HOST: Memorial Air Show s Vlastimilem Dvořákem

O přípravách na Memorial Air Show s jedním z organizátorů Vlastimilem Dvořákem.

Hrozí zřícení zdi hradu Radyně

Ještě to nejsou ani dva roky, co se zbortil kus zdi hradu Radyně a dopadl na lavičku pod hradem. Jenom náhodou na ní tehdy nikdo neseděl.

Detektor alkoholu

Popíjení alkoholu na veřejných prostranstvích - hlavně teď se s tím potýkají obce i města napříč republikou. Jenže aby totiž mohli strážníci láhve zabavit, musí jejich obsah na místě otestovat.

Úspěch českého animátora Valcháře

Krátkometrážní loutkový film Matouše Valcháře zaujal porotce jednoho z nejvýznamnějších festivalů animovaného filmu Animafest v chorvatském Záhřebu. Snímek z eskymáckého prostředí zvítězil ve studentské kategorii, která je jednou z pěti hlavních kategorií

ŽIVĚ: Divadlo evropských regionů

Tradiční festival, který právě začal v Hradci Králové. Během osmi dnů nabídne na scénách Klicperova divadla, Divadla Drak, ale i v ulicích města na dvě stovky činoherních představení, koncertů a tvůrčích dílen.

Benátská gondola v centru Krumlova

Benátská gondola na Vltavě v centru Českého Krumlova. Má být jednou z atrakcí víkendových slavností pětilisté růže. Stovky lidí ale přilákala už dnes, když ji jeřábem spouštěli na hladinu Vltavy.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD