Pardubická nemocnice nabídla rodině chlapce, který skončil po operaci mandlí v bdělém kómatu zálohu z odškodnění. Je připravená ihned vyplatit 6 milionů korun. Vězeňští učni skládají závěrečné zkoušky. Zadání mají stejné jako v ostatních učilištích. V Rýnovicích si výuční list obráběče kovů převezme třicet odsouzených.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Restituce majetku des Fours Walderode

Zkonfiskovaný majetek se rodu vrátí, Karl des Fours má na restituci nárok, rozhodl Krajský soud v Hradci Králové.

Postoje místních k restituci majetku des Fours Walderode

A tohle posuzování se tak může protáhnout na dalších několik let. Lidé v okolí Turnova se ale shodují, že už hlavně chtějí, aby kauza co nejdříve skončila.

HOST: kastelán Hrubého Rohozce

A na zámek Hrubý Rohozec se teď podíváme živě s kastelánem Jiřím Holubem.

Bagr vychýlil železniční most

Až do čtvrtečního poledne neprojedou vlaky po hlavní železniční trati mezi Plzní a Klatovy. Provoz zastavila narušená statika železničního mostu na okraji Dobřan.

Pardubická nemocnice nabízí odškodné

Pardubická nemocnice nabízí rodině Adama Vyčítala, který skončil po operaci mandlí v kómatu odškodné, včetně mimořádné zálohy a otevřeného účtu z něhož by mohla hradit péči o chlapce.

Střelba na Jičínsku

Ve vážném stavu je 34letý muž, kterého včera odpoledne postřelili policisté na Jičínsku. Muž u svého domu v Nemyčevsi střílel z pistole.

Žena útočící kyselinou u soudu

U Krajského soudu v Plzni dnes začalo líčení se 46 letou ženou - která loni na jaře - po hádce, a dokonce potyčce v jednom z barů v centru Plzně - polila tři lidi kyselinou sírovou.

Úprava plavební komory Hořín

Zdymadlem u Hořína budou moct snadněji proplouvat velké lodě. Stavbaři ho teď totiž začali rozšiřovat. Spolu s hořínskou plavební komorou se změní i dalších deset mostů ve vltavském koridoru na trase mezi Prahou a Mělníkem.

Největší vodní křižovatka na Lipně

V Dolní Vltavici vznikla největší vodní křižovatka na lipenské přehradě. Parník, který nabírá turisty na nejširším místě nádrže, se tam křižuje s turistickými loděmi a přívozem, který je v provozu už od padesátých let minulého století.

HOST: O bezpečnosti lodní dopravy

Říkali jsme to na začátku - snazší plavba po Vltavě, ale taky možná větší provoz a tím pádem i větší riziko nehod. O bezpečnosti na vodě s Klárou Němcovou, ředitelkou státní plavební správy.

Platební karta jízdenkou

Dopravní podnik města Ústí nad Labem dnes spustil zkušební provoz elektronického odbavovacího systému v MHD. Má ho v nájmu – platit za něj bude 200 tisíc měsíčně. Omezit tak chce používání papírových jízdenek. Podle něj jsou zneužitelné.

Odlet koní Převalského

Komplikace provázely dnešní odlet klisen koně Převalského za svobodou. Armádní speciál je měl brzy odpoledne přepravit ze Kbel do Mongolska. Klisny mají na tamních stepích rozšířit počty posledních divokých koní.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD