Turisty vyhledávaná města v Karlovarském kraji omezují kvůli dopravním problémům vjezd aut do centra. Po Božím Daru chce snížit počet aut v centru také Loket. Kriminální policie v Lounech spolu s vězeňskou službou rozkryla distribuční síť ve věznici Nové sedlo. Šlo o organizovanou skupinu pěti odsouzených a čtyř žen mimo věznici. Do zařízení pašovali pervitin.

Obsah dílu

Headlines.

Přehled zpráv.

Personální změny v Pardubické nemocnici

Náměstek léčebné péče odstoupil ze své funkce. Vše souvisí s dva roky starým případem - tehdy osmiletý chlapec zůstal po zákroku doživotně postižený.

Drogy ve věznici

Kriminální policie v Lounech spolu s vězeňskou službou rozkryla distribuční síť ve věznici Nové sedlo. Obvinit chce 9 lidí. Šlo o organizovanou skupinu pěti odsouzených a čtyř žen mimo věznici. Do zařízení pašovali pervitin.

Letní doprava v Praze

Pražané se musí přes léto připravit na řadu omezení i výluk. A to nejen na silnicích, ale i v městské hromadné dopravě. Některé začínají už tuto sobotu.

Vejprnice mají vlastního ombudsmana

Zlepšit přístup k informacím, to je hlavní cíl vejprnického zastupitele Jiřího Peka. Nově působí jako obecní ombudsman, lidé se na něj mohou obrátit, pokud chtějí v tomto ohledu pomoci nebo jsou s postupme obce nespokojeni.

Bydlení v Chanově

Mostečtí politici se nemohou shodnout na podobě a dalším fungování Chanova - sídliště obývaného převážně Romy: Vládnoucí koalice chce pro lidi z této sociálně vyloučené lokality postavit modulové bydlení ve stylu kontejnerových domů ve Vsetíně.

Kraj chce vyklidit bývalou výrobnu chemikálií

Pardubický kraj požádá o státní dotaci kvůli vyklizení nebezpečných látek v opuštěných halách v Chrasti na Chrudimsku. Kvůli jejich množství vyjde likvidace na několik milionů korun.

První městská vertikální zahrada

Vertikální zahrada jako osvěžení v horkem rozpáleném městě. Takový nápad dostali v Poličce v Pardubickém kraji. V úzkých uličkách historického centra není pro tradiční zeleň dostatek místa.

Smetanova Litomyšl

Začíná 61. ročník Smetanovy Litomyšle - během 25 festivalových dní nabídne čtyři desítky hlavních titulů. Ani letos nebudou chybět i doprovodná představení, nebo výstavy.

Vyloučený z FAČRu se brání

Bývalý předseda fotbalistů Sokola Živanice P. Špaček zvažuje žalobu proti svému vyloučení z asociace. Veřejně kritizoval korupci v kopané a manipulaci s výsledky zápasů.

Lidé bez domova si z centra Plzně dělají obývák

Krásné a teplé počasí, parky plné lidí a mezi nimi skupiny opilých lidí bez domova povalujících se na lavičkách. Tak to v těchto dnech vypadá v centru Plzně. Magistrát se situací, ale nic nezmůže.

Ambity podle Santiniho

Dostavba východního ambitu bývalého proboštství cisterciáckého kláštera v Mariánské Týnici, vybudovaného podle plánů Jana Blažeje Santiniho v 18. století, je zhruba ve své polovině.

Příběhy našich sousedů

V červnu skončí regionální kola soutěže Příběhy našich sousedů. Každoročně ji pořádá organizace Post Bellum. Studenti dokumentují osudy lidí, které poznamenaly dva režimy - nacistický a komunistický.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD