Vysokými teplotami posledních dnů trpí nejen děti a staří lidé, ale i lidé v některých zaměstnáních. Řidičům nebo lidem v kancelářích by mohla v budoucnu pomoct tzv. chytrá okna, která nepropustí teplo dovnitř. Královéhradecký kraj a město Opočno chtějí společně opravit a otevřít veřejnosti areál tamního kláštera. Rozlehlá památka ze 17. století původně patřila řádu kapucínů, dnes je v majetku kraje.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Nehody na přejezdu

Ve Stráži nad Nisou se na přejezdu vlaku už podruhé během čtrnácti dnů srazilo auto s vlakem. A to téměř ve stejný čas a řidič jel ve stejném směru. Podle policie by nehodu mohlo způsobit oslnění sluncem.

HOST: bezpečná jizda autem v horku

Víc s Janem Pechoutem, krajským koordinátorem BESIPu v Ústeckém kraji.

ŽIVĚ: Česko zažívá tropická horka

A horko bylo i dnes. Teploty na mnoha místech překročily 30 stupňů Celsia. A i noc na dnešek byla tropická - míst, kde teplota neklesla pod dvacet stupňů bylo padesát.

Pomohli státu, zaplatí za to

Výtopna v Jaroměři musí zaplatit NTM 60000 Kč za nájem lokomotivy, kterou pro stát opravovala. Její vklad byl přitom 3,5 miliónu Kč.

Oxid uhličitý na školách

Situace, kterou všichni známe, ze školy si ji všichni pamatujeme - vydýchaný vzduch ve třídě - když je k nesnesení, na pokyn učitele se vyvětrá.

Hradci Králové vadí hluk z dálnice D11

Chtějí proto, aby je od ní chránila protihluková stěna. Potíž je, že loňské měření, prováděné Ředitelstvím silnic a dálnic, překročení limitů hluku neprokázalo.

Srnčata při senosečích pomáhají zachraňovat drony s termovizí

Červen je hlavním měsícem senosečí. A to s sebou, žel, nese i velké množství sekačkami zabité lesní a luční zvěře - hlavně jde o srnky a jejich mláďata.

Povodí Vltavy dostalo stotisícovou pokutu za úhyn kriticky ohrožených mihulí potočních

K havárii došlo při opravách jezu v Nýrsku na Klatovsku, kde povodí snížilo hladinu Úhlavy. Do koryta náhonu nešla voda a uhynulo v něm pětatřicet jedinců. Povodí se brání tím, že náhon není v jeho správě a za úhyn může zanesené koryto. Pokutu už potvrdil

Pražská vyhláška k pouličnímu umění

Praha chce změny pravidel takzvaného buskingu. Tedy uměleckého vystupování v ulicích. Povolené budou některé dosud zakázané nástroje jako pikola nebo hoboj. Naopak by ale z ulic měly zmizet obří zvířecí maskoti, kteří se objevují v historickém centru měst

150 let Škodovky

Je to přesně 150 let od založení Škodových závodů v Plzni, které se za uplynulé století proslavily po celém světě svými, často specifickými strojírenskými, hutnickými nebo slévárenskými výrobky.

Písecký hasič nejtvrdším hasičem Evropy

Nejlepším a zároveň nejtvrdším hasičem Evropy je Čech. Michal Brousil z Písku získal o víkendu zlatou medaili na evropském šampionátu v německém Mönchengladbachu. Prosadil se v extrémních disciplínách TFA - mezi 150-ti závodníky. Zároveň byl členem zlaté

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD