Praha představila návrh na proměnu jednoho z největších pražských brownfieldů Bubny-Zátory. Na 60 % území by měly vyrůst bytové domy. Výstavba nové čtvrti by měla trvat 15 až 20 let. 40 let starý pavilon interní medicíny Krajské nemocnice Liberec potřebuje rekonstrukci. V současné době ale nemocnice peníze na opravu nemá.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Hradecký kraj slučuje nemocnice

Místo 4 nemocnic v 5 městech jedna jediná, krajská.

ŽIVĚ: nemocnice sloučené do jedné akciové společnosti

Živě teď s námi hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská ze ČSSD.

Nemocnice v Liberci je ve špatném stavu

Nemocnice, která peníze akutně nutně potřebuje, je ta liberecká. 40 let starý pavilon interní medicíny potřebuje rekonstrukci. Do budovy zatéká a navíc hrozí pád vrchní vrstvy panelů.

Demonstrace v regionech

Na mnohem místech Česka lidé demonstrují za demisi ministryně spravedlnosti Marie Benešové a odchod premiéra Andreje Babiše.

Jihlava se připojila k demonstracím v Česku

Protestuje se ve větších i menších městech kraje.

Česko bojuje s bouřkami

Velmi silné bouřky s přívalovým deštěm, vichrem a kroupami zasáhly v noci hlavně sever a západ země, nejvíc Karlovarsko a Sokolovsko

O Lety není zájem

Místo paměti - paměť místa. Tak nazvalo Muzeum romské kultury výukový program o tzv. cikánském táboře v Letech u Písku a nabídlo tam exkurse školám.

ŽIVĚ: V Praze jedná Asociace krajů

V Praze jedná vedení Asociace krajů, tedy všech 13 hejtmanek a hejtmanů a primátor Prahy. Po pracovním obědě s předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou, teď jednají v rezidenci primátora na Mariánskem náměstí.

Učitelka vstoupila s žáky do silnice před houkající sanitkou

Policie prošetří incident, při kterém v květnu sanitka v Pardubicích málem najela do dětí na přechodu. Video zveřejnili zdravotníci záchranné služby.

Celostátní výstava zemědělských plodin a techniky

Zemědělská univerzita pod širým nebem - tak lidově pořadatelé hovoří o celostátní přehlídce Naše pole.

Proměna brownfieldu Bubny-Zátory

Praha představila návrh na proměnu jednoho z největších pražských brownfieldů Bubny-Zátory. Většinu území by mělo zabírat bydlení, které bude tvořit 60 procent ze ploch. Výstavba nové čtvrti by měla trvat 15 až 20 let.

Poslední koncert pardubických filharmoniků

Komorní filharmonie Pardubice poprvé za 50 let existence mění své působiště: Tedy, ne že by chtěla, ale v Domě hudby, kde filharmonici sídlí, začíná velká rekonstrukce. Dočasný azyl tak budou mít v prostorách univerzity.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD