V národním parku Šumava, konkrétně na Modravě, vyroste nové parkoviště. Nahradí to stávající, a ještě na něm bude o 50 parkovacích míst víc. Průmyslový areál na Borských polích v Plzni opouštějí první firmy. Potvrzené byly zatím tři, podle města ale zřejmě budou další následovat. Firmy kvůli nynějším mzdám v ČR a snižujícím se investičním pobídkám odcházejí do Srbska.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Obce s nejnižší a nejvyšší volební účastí

Obec s nejnižší a nejvyšší účastí ve volbách do Evropského parlamentu dělí víc než 100 kilometrů a přes 80 procent. Zatímco ve Vřesové na Sokolovsku svůj hlas do urny vhodilo necelých 9 procent oprávněných voličů, v Čilé na Rokycansku to bylo 90 procent.

Jak jsme volili

Volební účast při letošních eurovolbách dosáhla v Česku témař 29 procent. Provázely ji ale značné rozdíly v regionech...

Výsledky referend

Volby do Evropského parlamentu byly na čtyřech místech spojené s místními referendy. Aby byla platná, musela účast voličů přesáhnout 35 procent.

Na D1 u Humpolce právě instalují dočasná betonová svodidla

Mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem se začíná opět naplno pracovat na modernizaci. ŘSD vybralo místo Geosanu společnost Skanska.

Nehoda vlaku s dodávkou

Dopravu na železnici dnes zastavily dvě nehody. Na Pardubicku vlak srazil člověka - provoz na trase z Prahy do České Třebové se podařilo plně obnovit až po zhruba čtyřech hodinách.

Farma Apolenka půl roku po požáru

Půl roku od požáru farmy Apolenka nedaleko Pardubic. Díků dárcům se činnost neziskového zařízení podařilo obnovit. Škody, které oheň napáchal, tu jsou ale stále znát.

Plzeň opouštějí firmy

Průmyslový areál na Borských polích v Plzni opouštějí první firmy. Mít podnik v Česku už pro ně není tak výhodné. A tak míří to jiných zemí - třeba firma Yazaki teď bude svůj podnik, který zaměstnával 450 lidí, přesouvat do Srbska.

Se suchem pomůže #Kbelík vody. Do nové iniciativy se zapojují maminky s dětmi i akvaristi

Vadilo jim sucho a zajímalo je, kolik vody za den lidé dokážou „nachytat“ do kbelíku. Tou pak začali zalévat stromy a trávníky před svými domy.

Trojan natáčí svůj pátý celovečerní film

Jde o černou romantickou hudební komedii. Představí se v ní podobní herci jako v jeho předchozí filmu Toman. Bude to ale první velká spolupráce na filmu s bratrem Ivanem, který ztvární roli Bouráka. Dnes štáb natáčel v severočeském Rumburku.

Prodej speciální eurobankovky

Někteří lidé čekali i skoro dva dny u vchodu do Liberecké zoologické zahrady, aby si mohli koupit sběratelskou eurobankovku. Ta vznikla ke sto-patnácti-letému výročí založení nejstarší české ZOO.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD