V okolí základny v Náměšti nad Oslavou probíhá mezinárodní vojenské cvičení Dark Blade 2019. Vojáci trénují hlavně vrtulníkové operace. Nový ředitel Správy úložišť radioaktivních odpadů Jan Prachař se dnes sešel se starosty obcí na Vysočině. Přijel do jedné z lokalit, kde by mohlo vzniknout hlubinné úložiště.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Zvýšené hladiny

Na třech desítkách míst v Česku museli vodohospodáři v noci vyhlásit povodňový stav.

Déšť ustal, řeky se vracejí do svých koryt

Déšť ustal, meteorologové odvolali výstrahu a ve většině českých regionech, kde se řeky a potoky vylily z koryt se situace uklidnila.

V Libereckém kraji řeky klesají

Smědá už je na prvním povodňovém stupni. Škody jsou tentokrát minimální.

Litoměřice se chystají k referendu

O prodeji litoměřické nemocnice rozhodnou místní v referendu. Radnice po protestech odborníků i části veřejnosti přípravu na výběr nového majitele zastavila.

Živý vstup Radovana Daňka z jednání o hlubinném úložišti v Dolní Cerekvi

Nový ředitel Správy úložišť radioaktivních odpadů Jan Prachař dnes jednal se starosty obcí v jedné z možných lokalit hlubinného úložiště v Kraji Vysočina.

Falešnou státní hranicí a výslechy ve fiktivní úřadovně americké zpravodajské služby zahájila před jedenasedmdesáti lety Státní bezpečnost akci Kámen

K ní teď vznikla putovní výstava o osudech lidí, kteří se do pasti dostali na Domažlicku, Tachovsku a dalších hraničních přechodech. Jedním z nich byl také viceředitel plzeňských škodových závodů Emanuel Valenta.

Živě z pražského magistrátu

Převzetí Nemocnice na Františku do správy hlavního města nebo zahájení geologického průzkumu pro stavbu nové trasy metra D - to jsou hlavní body, o kterých dnes jedná pražské zastupitelstvo.

Největší mezinárodní vojenské cvičení u nás Dark Blade 2019

Jeho hlavní náplní jsou téměř každodenní vrtulníkové operace. Potrvají až do konce května. Centrum veškerého dění je na vojenské základně v Náměšti nad Oslavou, kde natáčel Radovan Daněk.

Příprava volebních místností

Volit se bude i mezi pražci a vedle sedmi parních a dieselových lokomotiv. Ve Výtopně v Jaroměři, v muzeu železnice.

Zítra začínají volby

První voliči můžou odevzdat svůj hlas zítra ve 2 hodiny odpoledne. Volit se bude do 10. hodiny večerní. V sobotu budou volební místnosti otevřené od 8 do 14 hodin.

Zasedání Asociace krajů

Jak si můžou navzájem pomáhat české a slovenské kraje - to je hlavní téma setkání v Českém Krumlově. Na místě je radaktor Martin Donát

Krumlov má problémy s autobusákem

Hotové mělo být v prosinci loňského roku, ale dokončují ho až v květnu. Řeč je o novém autobusovém nádraží v Českém Krumlově. Skoro půl roku funguje ve zkušebním provozu. Zdržení způsobilyx problémy se svahem a opěrnou zdí. Celý areál se otevře zřejmě na

Unikátní virtuální rehabilitace

Unikátní systém, který má pomáhat s rehabilitací hendikepovaných dětí - dnes ho představili v centru Hájek ve Šťáhlavicích na Plzeňsku.

Česká kina vloni navštívilo přes šestnáct milionů diváků, což bylo nejvíc za posledních čtyřiadvacet let

Pravidelnou projekci nedávno zahájili třeba i v Oucmanicích nedaleko Ústí nad Orlicí.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD