Stále častěji se na sociálních sítích a internetových kanálech objevují videa, která zachycují agresivitu, bitky dětí. Školy si s tímto fenoménem často nevědí rady, rvačky se totiž zpravidla odehrávají mimo školní areály. Okresní soud v Ústí dnes pokračoval v jednání ohledně sporu o kremační pec. Pro civilní soud netradičně se soudci sešli přímo u kremační pece.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Rvačky dětí

Agresivita a bitky školáků - videa s tímhle obsahem se stále častěji objevují na sociálních sítích. Učitelé si často nevědí rady.

Rvačky v Praze

Na začátku roku se několika dětskými rvačkami zabývali taky policisti v Praze. Gangy teenagerů si potyčky domlouvaly právě prostřednictvím sociálních sítí.

Agresivita dětí

Další případy agresivních dětí

HOST k tématu agresivita u dětí

O agresivitě dětí Václav Mertin - dětský psycholog z Filozofické fakulty UK.

Pilsen Steel

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček se chce kvůli situaci ve společnosti Pilsen Steel sejít s ruským velvyslancem.

Místo soudní síně, krematorium

Okresní soud v Ústí dnes pokračoval v jednání ohledně sporu o kremační pec. Jenže pro civilní soud netradičně se soudci sešli přímo u kremační pece.

Bývalý primátor Českých Budějovic Juraj Thoma je nevinný

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman ani podruhé neuspěl s dovoláním u Nejvyššího soudu. Juraj Thoma byl obviněný ze zneužití pravomoci kvůli dodatku ke smlouvě na dodávku počítačového zařízení pro českobudějovickou radnici.

Ústavní soud: Pec pod Sněžkou může regulovat stavební činnost

Ústavní soud se zastal města Pec pod Sněžkou, které chce pomocí "regulačních bublin" omezit stavební činnost mimo centrum horského střediska.

Ohrožení lázeňského parku v Třeboni

Už víc než šest set lidí podepsalo petici proti oplocení části parku u lázní Aurora v Třeboni. Radnice chce tento prostor využít jako odpočinkovou zónu k venkovnímu wellness centru.

Demonstrace proti ministryni spravedlnosti Marii Benešové

Přímo z místa redaktorka Petra Tuháčková.

Správa šumavského parku letos upouští od plánované těžby

Kvůli klesajícím cenám dřeva na trhu a vysokým nákladům na zpracování. Naopak se zaměří na těžbu kůrovcového a polomového dřeva. I to ale vedení rezervace prodává se ztrátou.

KNAP hledá samovýrobce

Na Šumavě kácení omezují, správci parku v Krkonoších zase vyzývají lidi, aby s pilami vyrazili do lesa. Vůbec poprvé tamní park dovolí soukromníkům, aby si sami vytěžili polámané stromy za symbolickou cenu.

Pravidla pro e-koloběžky v Praze

Pro uživatele sdílených elektrokoloběžek by měla začít platit přísnější pravidla. Nově budou muset před jízdou souhlasit například s tím, že se nevjedou do pěších zón, na chodníky nebo že se vyvarují odkládání koloběžek na místech, kde překážejí.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD