70 sester chybí ve čtyřech nemocnicích v Královéhradeckém kraji. Vedení se teď snaží za ně sehnat náhradu za hranicemi, na Ukrajině. První ukrajinské sestry už přijali v nemocnici v Trutnově. Druhý den jsou v ČR úředníci Evropské komise. Přijeli se blíže seznámit s rozdělováním peněz v regionech zasažených těžbou uhlí. Včerejšek strávili v Karlovarském kraji.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Evropská komise v Ústeckém kraji

Druhý den jsou v České republice úředníci Evropské komise. Přijeli se blíže seznámit s rozdělováním peněz v regionech zasažených těžbou uhlí. Včerejšek strávili v Karlovarském kraji. Dnes projeli kraj Ústecký.

Nová lávka v Troji

Praha už má dneškem stavební povolení pro novou lávku v Troji - práce na ní mají začít v červenci. Lávka nahradí tu, která se zřítila předloni v prosinci - tehdy při tom byli vážně zraněni 4 lidi.

Vzácná salmonela v Ústí nad Labem

Hygienici v Ústí nad Labem zaznamenali čtyři případy vzácné salmonely Hadar. Ta se v Česku vyskytuje jen výjimečně. Má stejný průběh jako běžné tipy salmonel. Pacienti při ní ale trpí silnějšími průjmy. Zdroj nákazy se zatím nedaří nalézt. Pacienti mezi s

Zdravotní sestry z Ukrajiny

V nemocnicích Královéhradeckého kraje momentálně chybí asi 70 zdravotních sester: Management zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje se je snaží sehnat na Ukrajině. A první ukrajinské sestry už přijala nemocnice v Trutnově.

HOST: nedostatek sester v Královéhradeckém kraji

Ředitel zdravotnického holdingu HK-kraje Marian Tomášik o aktuální situaci v nemocnicích Královéhradeckého kraje

Na Vltavě a na Lipně řádí bobři

Chránění bobři evropští obsazují břehy Vltavy a z okolí Lipna se šíří po proudu řeky. Usadili se i na přítocích Vltavy. Ochránci přírody z toho mají radost. Pro majitele lesů a rybáře to, ale není dobrá zpráva. Bobři by mohli ničit hráze jihočeských rybní

Pardubické letiště čeká náročná sezona

Společnost EBA, která civilní část letiště provozuje, očekává milionové ztráty a pokles cestujících. Na problémech se podepsala i odstávka letadel Boeing Max. Společnost Ryanair kvůli tomu zrušila pravidelnou linku do Londýna -obnovit se jí nepodaří.

Demolice objektu Schlaraffia v Jablonci nad Nisou je zatím zastavená.

Bourání začalo o víkendu, kdy zámeček přišel o věž a část cimbuří. Objekt patří soukromé firmě Malina Safety, která v místě podniká a potřebuje rozšířit výrobu. Jestli byla demolice oprávněná, musí posoudit Krajský úřad.

Vesnice Hubálov chce k Jičínu

Zastupitelé Jičína schváli záměr připojení obce Hubálov k Jičínu. V Královéhradeckém kraji jde o ojedinělý případ. Žádná obec se zde k sousednímu městu nepřipojila od roku 1989.

Dnes začaly na středních školách úsní a praktické maturity.

V Třebíči maturovali kováři a pasíři.

O řemeslné obory není dostatečný zájem.

Náhled na zájem o řemeslné obory v číslech.

Jedinečné rybářské maturity ve Vodňanech

Jedinečné rybářské maturity v přírodě skládají tento týden studenti rybářské školy ve Vodňanech na Strakonicku. Praktické zkoušky u jihočeských rybníků absolvuje 24 studentů, kteří si vybrali obor - chov ryb. Pro budoucí rybáře je to nejzajímavější část m

Zvon pro Strakonice

Přes 300 let starý příběh takzvaného Strakonického zázraku bude ode dneška připomínat nový zvon. Ten se ještě dnes večer poprvé rozezní z věže strakonického kostela svaté Markéty a doplní tak první historický zvon, který tam visí osamocený už od druhé svě

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD