Od Velkého pátku do Velikonočního pondělí zemřelo na silnicích celkem 6 lidí. To je dvakrát víc než během loňských Velikonoc. Dopravních nehod policie registruje přes 900, zranilo se při nich téměř 300 lidí. Kruhový objezd v českobudějovické Okružní ulici je problémovým místem. Řidiči na něm tápou a výsledkem je řada menších nehod. Podle dopravních expertů by pomohly jeho stavební úpravy.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Agresivní pacienti

Agresivita pacientů v českých nemocnicích stoupá - podle studie vzdělávacího centra Aesculap Akademie čelilo útoku přímo od pacientů nebo od jejich doprovodu devět z deseti dotazovaných zdravotníků.

Host k tématu: agrese v nemocnicích

Jaroslav Pekara - odborný asistent z Vysoké školy zdravotnické a trenér sebeobrany zdravotníků.

Velikonoční bilance na silnicích

Přes 900 dopravních nehod a šest mrtvých - to je bilance letošních Velikonoc - od Velkého pátku do pondělí. Přestože policisti předem upozorňovali na masivní kontroly, řidiči způsobili o svátcích víc nehod a přestupků než loni.

Lesní požár u Plzně

Velký požár včera zničil část Chotíkovského lesa u Plzně. Hořelo na ploše zhruba 6 hektarů a kouř byl vidět ze všech částí krajského města. Hasiči jsou na místě ještě teď a prolévají les vodou.

Požáry v česku způsobuje nedbalost lidí a silný vítr

Silný vítr v Česku má na svědomí už stovky výjezdů hasičů. Nejen k polámaným stromům, ale taky právě k lesním požárům. Výstraha kvůli větru platí až do zítřejší třetí hodiny.

Výstraha před silným větrem a požáry

Právě dnešní noc bude hodně větrná. V západní polovině Čech pak ale začne vítr slábnout a výstraha hydrometeorologů ve 3 hodiny skončí. Výstraha před požáry ale pořád trvá a to až do odvolání.

Rybí krev na jevišti

Příběhy lidí, kteří museli opustit domovy kvůli stavbě jaderné elektrárny Temelín, se přesouvají z knihy na divadelní prkna. Jihočeské divadlo dnes uvede první reprízu dramatu Rybí krev podle oceňovaného románu Jiřího Hájíčka.

Redaktorka Daniela Tunklová k pražské radě

Pražští radní schválili návrh odvolat z dozorčí rady Pražské plynárenské Distribuce někdejšího náměstka primátora a zastupitele Karla Březinu z ČSSD. Ten byl v minulosti odsouzený za podvod v dopravním podniku hlavního města.

Na bývalé E55 brzy 110km/h

110 kilometrovou rychlostí mohou řidiči v České republice jezdit jen na devíti silnicích. Brzy se k nim možná přidá i silnice 1/13, konkrétně úsek mezi Mostem a Bílinou. O úpravě se mluví už dlouho, před tím je ale nutné okolí silnice upravit.

Nebezpečná kruhová křižovatka

Největší kruhová křižovatka v Českých Budějovicích se musí změnit. Kruhový objezd v Okružní ulici je problémové místo. Řidiči na něm tápou a výsledkem je řada menších nehod. Podle dopravních expertů by pomohly stavební úpravy.

Začíná těžba českých granátů

V Dolní Olešnici v Podkrkonoší dnes začala těžba českých granátů. Šperkařské družstvo Granát Turnov získalo po letech příprav povolení k těžbě zhruba na dvou hektarech. Práce by tam podle geologů měly trvat čtyři roky. Za tu dobu odtud získají zhruba půl

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD