Více než miliardu korun investují Lesy ČR do staveb, které zadrží vodu v krajině. V rámci projektu budou Lesy ČR budovat malé vodní tůně, malá vodní díla nebo třeba malé vodní plochy, které pomohou vodnímu režimu v lesním hospodářství. Světelské sklárny Crystalite Bohemia se chystají během tří až čtyř měsíců propustit přes 100 lidí. Důvodem propouštění je propad na zahraničním trhu, konkrétně spuštěním sankcí proti Íránu.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Lesy bojují proti suchu

Více než miliardu korun investují Lesy ČR do staveb, které zadrží vodu v krajině. Celostátní program je největší v historii podniku. V rámci projektu budou Lesy ČR budovat malé vodní tůně, malá vodní díla nebo třeba malé vodní plochy.

Sklárny ve Světlé nad Sázavou propustí víc než stovku lidí.

Firma bude zaměstnance propouštět postupně.

Posílené hlídky na silnicích

Živě sleduje situaci redaktor Jakub Pacner.

Kontroly na silnicích

Velikonoce jsou podle policistů jedno z nejrizikovějších období.

Zelený čtvrtek

Dnes je Zelený čtvrtek. Předvečer ukřižování Ježíše Krista je pro věřící posledním dnem Velikonoc, kdy uslyší kostelní zvony. Ty od dnešního večera totiž utichnou. Po celém Česku je dnešek také ve znamení folklorních oslav a zvyků, které se na některých m

Zelený čtvrtek v Českých Budějovicích

Lidové tradice Zeleného čtvrtka jsou spojené mj. se zvuky nejrůznějších řechtaček, klapaček, na jihu Čech pak s průvody hrkačů: Ten v Českých Budějovicích začne historické centrum jihočeské metropole křižovat asi tak za hodinu.

HOST: Význam Velikonoc

K významu Velikonos si popovídáme s religionistou Ivanem Štampachem.

Pokutování odhazování nedopalků

Strážníci v Ústí nad Labem si posvítili na neukázněné kuřáky: K usvědčení, že nedopalek místo do koše, házejí na zem a kde se jim zlíbí, používají městský kamerový systém. Nepořádným kuřákům v Ústí hrozí několikatisícové pokuty.

Vesnické prodejny mizí

Venkovských prodejen stále ubývá. Jihočeské obce mají s udržením obchodů čím dál větší problémy. Obchodníci tvrdí, že se neuživí. Hlavně pro starší lidi bez auta, ale mají venkovské prodejny velký význam. Krajský příspěvek často nestačí a tak je jejich f

Odlet fanoušků na Chelsea

Desítky fanoušků Slavie dnes zamíříly na utkání s Londýnským klubem Chelsea. Na velký zájem o utkání reagovaly letecké společnosti prudkým zvýšením cen letenek. Cestující tak zaplatili až několikanásobně více než obvykle.

Restaurátoři finišují práce ve františkánském klášteře v Kadani

Záchrana vzácných nástěnných maleb z 15. století – další etapu prací teď dokončují restaurátoři v kostele františkánského kláštera v Kadani. Velkou část už mají za sebou a teď se přesouvají do střední části kostela. Hotovo budou mít za dva roky.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD