Dopravní společnost Ústeckého kraje nemůže nakoupit 161 autobusů značek Scania a Zliner za více než miliardu korun. Společnosti to zakázal Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Počet dětí, kteří na základních školách potřebují pomoc asistenta, se za posledních deset let výrazně zvýšil. Přibylo hlavně dětí s autismem.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Frýdlantskou nemocnici odkoupí Krajská nemocnice Liberec.

Obě strany se už dohodly na ceně. Jednání v těchto dnech vrcholí.

Inkluze na táborské základce

Počet dětí, které na základních školách potřebují pomoc asistenta, se podle statistik zvyšuje: Např. vývojovou poruchu učení a chování má momentálně v Česku diagnostikovanou 40 tisíc žáků.

HOST: Zkušenosti s inkluzí

Živě z Chotěšova u Plzně je s námi František Halada - ředitel tamní ZŠ, člen Asociace ředitelů základních škol.

Protipožární ochrana českých památek

Zpráva o požáru pařížské katedrály Notre Dam včera večer šokovala celý svět. V Česku teď hasiči spolu s památkáři řeší, jak zajistit větší protipožární zabezpečení kulturních památek. Za posledních deset let došlo v Česku ke sto třiceti požárům.

HOST: Protipožární ochrana českých památek

K tomu, jak jsou na požáry památek připraveni čeští hasiči, řekne více plukovník Lubomír Bureš, ředitel HZS Jihočeského kraje.

Zrušený tendr na autobusy

Dopravní společnost Ústeckého kraje nemůže nakoupit 161 autobusů značek Scania a Zliner za více než miliardu korun. Společnosti to zakázal Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Podle úřadu jsou rámcové smlouvy na nákup strojů v rozporu se zákonem.

Squateři v Plzni

Původně to měl být moderní plzeňský autosalon: Jenže stavbu z 90.let stavební úřad nikdy nezkolaudoval - majitel David Houser podle něj 3 patra vybudoval "načerno". A tak stavba už léta chátrá, obývají ji squateři a lidi bez domova.

Začátek pstruhové sezony

Dnes začala pstruhová sezona. K vodě vyrazily desetitisíce pstruhařů po celém Česku. Pro rybáře je to jeden z nevýznamnějších svátků v sezoně. Obvykle v tento den naloví nejvíce pstruhů v roce. Mnohdy i trofejních.

Výstavba družstevních bytů v Praze

Radní Prahy mají plán, jak podpořit výstavbu družstevních bytů: Poskytnou pro ni pozemky a samo hlavní město se stane jedním z členů takového družstva. Nové družstevní byty v metropoli mají být typově určené pro lidi ze středních vrstev.

Pátrání po dívce z Prahy

Pražská policie pátrá po pětileté dívce, kterou pravděpodobně unesli dva neznámí muži. Podle policistů ji v 13 hodin vytrhli babičce z náruče v Praze 10 - Uhříněvsi a odvezli ji osobním autem.

Historické město roku je Brtnice.

Za vítězství dostalo město milion korun na obnovu památek.

Čtenáři stěhují knihovnu

Čtenáři v Písku dnes vlastníma rukama pomohli přestěhovat městskou knihovnu. Ta se přesouvá do sousední větší budovy, která byla za více než 140 milionů korun modernizována. Lidé dnes po celý den formou živého řetězu přenášeli mezi starým a novým zázemím

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD