V Českém Krumlově rozhodují zastupitelé o největší investici za posledního čtvrt století. Město se rozhoduje, jestli odkoupí čistírnu odpadních vod od firmy v insolvenci, nebo si vybuduje svou vlastní. Jihlavská charita řeší problém nedostatku zdravotních sester domácí ošetřovatelské péče. Pracovnice z Charity utíkají za lepším výdělkem do nemocnic a jiných lůžkových zařízení.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Český Krumlov rozhoduje, zda odkoupí čistírnu odpadních vod

V Českém Krumlově rozhodují zastupitelé o největší investici za poslední čtvrt století. Město se rozhoduje, jestli odkoupí čistírnu odpadních vod, kterou v tuto chvíli vlastní firma, která je v insolvenci.

Města a čistírny odpadních vod

Ke stavbě nové čistírny odpadních vod se před víc než deseti lety rozhodli politici v Třeboni. Kvůli výši investice zažádali o evropskou dotaci, peníze z větší části ale museli vrátit.

Koupit čistírnu odpadních vod, postavit novou nebo dál platit soukromníkovi?

Podobný problém jako na jihu Čech řeší i Dvůr Králové nad Labem.

MZ spustí speciální internetové stránky týkající se očkování

Zodpovědět všechny otázky, které jsou kolem očkování. Ministerstvo zdravotnictví spustí speciální internetové stránky - takzvaný Národní zdravotnický informační portál.

Změní Pardubice výjimku na parkování pro politiky?

Kdo nemá trvalé bydliště v centru Pardubic, nezaparkuje tam. Až na komunální politiky, radní a zastupitelé mají výjimku. Změní se to?

Zadržená dvojice v Praze podezřelá z terorismu

Cizinecká policie zatkla včera na pražském letišti dva cizince, kteří jsou podle rakouského ministra vnitra Herberta Kickla podezřelí z terorismu. Muž a žena jsou teď v cele, soud už dostal návrh na jejich vzetí do předběžné vazby.

Ostré střelby na severu Švédska

Ostré střelby z kanónů a raket čekají piloty českých gripenů a letounů L-159 ze základny v Čáslavi.

Bourání Transgasu a strach z azbestu

Obyvatelé pražské Vinohradské třídy a jejího okolí se obracejí na úřady s dotazy ohledně demolice Transgasu. Mají obavy, aby při bourání neunikl do ovzduší rakovinotvorný azbest. Vlastník ujišťuje, že nic takového nehrozí.

Host ve studiu

Azbest ve stavebnictví.

V ČR pokračuje revize katastrálních území

Úředníci katastru tak s jarem začali intenzivněji obcházet jednotlivé obce a kontrolovat pozemky, konkrétně jestli skutečný stav odpovídá tomu, co je v mapách. Většinu nesrovnalostí jsou pak schopní s lidmi vyřešit přímo na místě.

Jihlavská charita řeší problém nedostatku zdravotních sester

Jihlavská charita řeší problém - nemá dost zdravotních sester pro domácí ošetřovatelskou péči. Charita se totiž dlouhodobě nedokáže dohodnout s pojišťovnami na vyšších úhradách zdravotní péče a její pracovnice tak odcházejí za lepším výdělkem do nemocnic.

Křižánky na Vysočině skupují v obci prázdné domy a budují z nich sociální byty

Díky dotacím se jim podařilo už opravit dva domy a vybudovat v nich 13 bytů.

50 let od hokejového zápasu, kdy Čechoslováci porazili na MS Sověty

50 let od hokejového zápasu, který přesáhl rozměry sportu. Čechoslováci porazili na mistrovství světa Sověty - vítězství, které mělo půl roku po začátku okupace zvláštní význam. Tento významný nejen sportovní okamžik připomenou Události, začínají v 19 hod

Zámek v Liběšicích opět v dražbě

Zámek v Liběšicích na Litoměřicku, který vlastní Ústecký kraj jde znova do dražby. Úřad se trojkřídlou, barokní budovu snaží neúspěšně prodat už několik let. Dnes si zámek mohli prohlídnout zájemci. Samotná dražba pak proběhne v dubnu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD