Rychnovští hasiči mají nové výcvikové centrum pro zkoušení složitých zásahů. Nacvičují v něm správné používání dýchací techniky a ochranných obleků. Provoz osobních vlaků na trati mezi Týnem nad Vltavou a Číčenicemi kraj zrušil kvůli vysokým finančním ztrátám. Letos se ale spoj částečně obnoví zásluhou spolku, který na svou stranu získává obce a města.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Lipenská přehrada plná

Lipenská přehrada je teď plná tak, jak už 6 let nebyla. Díky postupnému tání sněhu a částečně i víkendovému dešti: Voda dokonce zaplavila i část retenčního území v okolí přehrady včetně pláží a nádrže.

Přehrady v povodí Labe jsou plné

Optimální výši hladiny hlásí i přehrada Pařížov na Pardubicku. Ještě před pár měsíci se lidé procházeli po její dně - teď je tu 300 tisíc kubíků vody. Zlepšily se i průtoky vodních toků - někde jsou dokonce lehce zvýšené.

Děti v kojeneckých ústavech v Ústeckém kraji

Ústecký kraj je v jedné věci v Česku anomálií: Zatímco jinde počet dětí v kojeneckých ústavech klesá, a umísťování kojenců do ústavní péče už je prakticky minulostí, na severu Čech je to naopak.

Zeman v Karlovarském kraji

Prezident Miloš Zeman dnes pokračoval ve třídenní návštěvě Karlovarského kraje. Spolu s hejtmankou Janou Mračkovou Vildumetzovou zavítal do Kraslic a Aše.

Tarifní paradoxy na kolejích

Jízdenka ČD Praha-Chlumec n.C. stojí 135 Kč, o 27 km dál do Hradce Králové je o 40 Kč levnější. ČD se snaží motivovat cestující k cestě vlakem do Hradce.

Pardubický politik bydlí u developera

Pardubický komunální politik Jiří Rejda pod palbou kritiky. Pronajímá si byt od spolumajitele developerské firmy, která ve městě působí.

Hasiči mají nový polygon

Rychnovští hasiči mají nové výcvikové centrum pro nácvik složitých zásahů. Nacvičují v něm správné používání dýchací techniky a ochranných obleků. Má je to připravit zejména na případné zásahy v továrnách nebo bytech.

Plánované rozšíření stezky v Brništi na Českolipsku

Plánované rozšíření skalní stezky zdobené reliéfy v Brništi na Českolipsku kritizují historici. Podle těch je potřeba do staré cesty, na které jsou dodnes patrné stopy vozů, už dále nezasahovat. Obávají se také, aby díla nebyla inspirací k ilegálnímu rytí

Konference Bezpečné Česko v Plzni

Série veřejných debat pořádaných Karlovou univerzitou pod názvem „Česko! A jak dál?“ dnes pokračuje v Měšťanské besedě v Plzni na téma bezpečnost.

Od českého čalouníka ze Smržovky získávají zkušenosti dvě studentky z Normandie.

Aby mohly složit maturitní zkoušku, musí podle francouzských osnov absolvovat měsíční praxi za hranicemi. Do Jizerských hor se dostaly díky zdejší rodačce, která ve Francii strávila dvacet let.

Na Vysočině kvetou statisíce bledulí.

Strážci museli dát do lokality cedule - lidé je totiž ničí.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD