Od dnešního dne je Ústí nad Labem celé bezdplatkovou zónou. Na doplatek na bydlení nebudou mít nárok nově příchozí obyvatele, nebo ti, kteří se přestěhují v rámci města. Sociální demokraté ústeckého kraje vypověděli koaliční smlouvu. Hlavním důvodem pro výpověď je dle ČSSD nenaplnění některých programových priorit obsažených v Koaliční smlouvě i programovém prohlášení.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Ústí je celé bezdoplatkovou zónou

Od dnešního dne je Ústí nad Labem celé bezdplatkovou zónou. Na doplatek na bydlení od teď nebudou mít nárok nově příchozí obyvatele, nebo ti, kteří se přestěhují v rámci města. Vedení města doufá, že tak zamezí obchodu s chudobou.

Bezdoplatková zóna v Děčíně

Doplatková omezení už dřív zavedli i v jiných městech na severu - v Děčíně, v Litvínově nebo Mostě-ale tam vždy jen v některých lokalitách, nikoliv plošně. Teď okolní města mají z radikálního ústeckého opatření obavy - že sociálně slabí přestěhují k nim.

Vybydlené domy na Trutnovsku

Vystěhování problémových nájemníků je teď tématem taky v Úpici na Trutnovsku: Toto 5-titisicícové město je celé bezdoplatkovou zónou od října. Kvůli zvýšení bezpečnosti radnice v insolvenčním řízení několik vybydlených domů vykoupila. Domy čeká demolice.

HOST: bezdoplatkové zóny z více úhlů

Náměstek primátora Ústí nad Labem Tomáš Vlach /ANO/ a Martin Šimáček z Institutu pro sociální inkluzi v diskuzi o bezdoplatkových zónách.

Srážka vlaků u Ronova

Pět zraněných museli hasiči vyprostit po nehodě dvou vlaků mezi Ronovem nad Doubravou a Žleby. Dva lidi transportovali záchranáři do nemocnice s těžším zraněním. Provoz na trati je zastaven, České dráhy zavedly náhradní autobusovou dopravu.

ŽIVĚ: U Ronova se srazily vlaky

Na místě nehody naše redaktorka Veronika Skřivanová.

ČSSD vypověděla koalici v zastupitelstvu Ústeckého kraje

Sociální demokraté ústeckého kraje vypověděli koaliční smlouvu. Právě kvůli sporům, se dnes zkomplikovalo i jednání krajského zastupitelstva, na které zástupci ČSSD nejdříve nedorazili. Na severu Čech tvoří vládu koalice KSČM, ČSSD, SPD a SPO.

Královéhradecký kraj se ani dnes nedohodl s dopravcem BusLine

Vedení Královéhradeckého kraje se ani dnes nedohodlo s autobusovým dopravcem BusLine na podmínkách, za nichž by firma pro kraj od 1. dubna dál zajišťovala spoje - jedná se hlavně o Jičínsko.

Ministerstvo životního prostředí zamítlo v posudku EIA otevření cesty k šumavskému Modrému sloupu

Kvůli negativnímu dopadu turistiky na populaci tetřeva. Vedení šumavského parku teď hledá další možnosti, jak cestu Luzenským údolím otevřít. Kompenzací by mohlo být plánované navýšení klidových území – oblastí, kam turisté nemohou vstupovat celoročně.

Liberecký kraj, Vysočina i další části východních a jižních Čech mají jarní prázdniny.

I přes vysoké teploty se na horách i na Vysočině stále lyžuje. Jarní teploty ale lákají lidí také třeba do zoo.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD