Firma České štěrkopísky plánuje obnovu těžby v písnících na Přeloučsku. Obce, města a nově i kraj, ji ale odmítají. 460 míst ve třech podzemních a devíti nadzemních patrech by měl návštěvníkům Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem nabídnout nový parkovací dům. Stavět by se měl do dvou let.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Do průmyslové zóny u Žatce se stěhují hasiči

97 milionů korun stála nová požární stanice v průmyslové zóně Triangle. Teď se hasiči stěhují a zkouší technologie. Sloužit budou ve 3 směnách – jedno z družstev bude vyčleněné jen pro jihokorejský Nexen.

Host k tématu

Host k tématu průmyslové zóny Triangl

Ústí nad Labem bezdoplatkovou zónou.

Ústí nad Labem je prvním krajským městem v republice, které vyhlásilo bezdoplatkovou zónu na celém území. Přidaly se k němu i sousední Trmice. Opatření obecné povahy začne platit 4.března.

Přeloučsko proti těžbě písku

Místo rekreační oblasti, bagry a nákladní auta. Firma České štěrkopísky plánuje obnovu těžby v písnících na Přeloučsku.

Reorganizace středočeského úřadu

Vedení středočeského krajského úřadu odmítlo, že by jeho vnitřní reorganizace souvisela s případem údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše.

Ve vozech městské hromadné dopravy přibývají bezpečnostní kamery

Ve velkém je postupně zavádí například západočeská krajská města. Plzeň jimi vybaví 181 autobusů, tramvají a trolejbusů. V Karlových Varech už má kamery více než polovina z 59 městských autobusů.

ČEZ posílí bezpečnost Temelína

Společnost ČEZ letos investuje jednu a půl miliardy do modernizace a posílení bezpečnosti Temelína. Přibudou nové kontrolní vstupy, mechanické zábrany a kamery.

Soustava mostů v záplavovém území řeky Orlice u Týniště nad Orlicí se rozpadá

Soustava mostů v záplavovém území řeky Orlice u Týniště nad Orlicí se rozpadá a investice do nových je v nedohlednu. Královéhradecký kraj sice má veškeré projektové dokumentace, ale práce zahájit nemůže – brání tomu spor o pozemek.

Na dálnici D5 u Rokycan ve směru na Plzeň se odpoledne čelně srazila dvě auta

Starší muž zřejmě špatně najel na rokycanském sjezdu a ocitl se v protisměru, ve kterém urazil ještě asi jeden a půl kilometru. Pak se srazil s dalším autem. Oba řidiče museli vyprostit hasiči, skončili v kritickém stavu na urgentním příjmu v Plzni.

Problematická doprava dětí do škol

Chaotické parkování, bezohlední řidiči zastavující u základních škol, auta kličkující po chodníku mezi dětmi. Problémy, které má čím dál víc měst v okolí mateřských a základních škol.

Fanoušci záhřebského klubu v Plzni

Do Plzně míří tisíce příznivců chorvatského fotbalového klubu Dinamo Záhřeb. Tým tam dnes odehraje první utkání vyřazovací části evropské ligy.

ŘSD podepsalo smlouvu s italsko-slovenským sdružením, které za 7 miliard vybuduje část obchvatu Českých Budějovic

3 kilometrů dlouhý úsek bude součástí dálnice D3. V zakázce neuspělo italsko-turecké konsorcium. To nabídlo výrazně nižší cenu - 4 miliardy. Ředitelství silnic a dálnic ale tohoto uchazeče vyřadilo, nízkou cenu označilo za nereálnou.

Už déle než rok má areál bývalých lázní v Náchodě Bělovsi nového majitele

Ačkoli společnost IDA SpaMed ohlásila při jeho nabytí plány na obnovu lázní za půl miliardy korun, s pracemi se dosud nezačalo. A navzdory slibům není pro veřejnost otevřen ani prameník s oblíbenou minerálkou.

Velký úklid zámku Hrádek u Nechanic

Zimní pauze v nechanickém zámku každoročně využívají k mytí oken, vysávání nebo čištění nábytku. Letos odhalili i několik překvapení - třeba původní zdobení stěn z 19. století.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD