Na dálnici D1 skončilo omezení mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem. Na zprůjezdnění ve standardní šířce pracovali dělníci od pátečního večera. Pronájem nemocnice v Sušici společnosti Nemos Group začala prošetřovat policie. Kriminalisty mj. zajímají okolnosti, za kterých nový nájemce zrušil nebo omezil některé poskytované zdravotnické služby.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Čínská ambulance končí

Ordinace čínské medicíny ve FN v Hradci Králové koncem února zavře. Důvod: čínský lékař nesmí pracovat v ČR.

Tradiční čínská medicína

Grafický přehled k tradiční čínské medicíně v ČR.

Tradiční čínská medicína

Hostem k tématu byl Milan Kubek, prezident České lékařské komory.

Ode dneška se D1 projede bez omezení

Dělníci se na úsek mezi Humpolec a Větrný Jeníkov vrátí zřejmě až v létě.

Karlovarské minerální vody podaly žalobu na obec Prameny

Chtějí zneplatnit smlouvu na prodej obecních pozemků, kterou obec uzavřela s ruským věřitelem. Ten pozemky koupil s podmínkou, že zastaví růst úroků na dluzích obce a odblokuje její účty. Karlovarské minerální vody ale nabídly za pozemky trojnásobně vyšší

Výsledky kontrol potravinářské inspekce od začátku kauzy s polským hovězím

Tři restaurace v Česku klamaly zákazníky, když uváděly, že maso pochází z jiné země. A skoro 50 podniků nepředložilo k prodávanému masu potřebné doklady.

Hlavní město investuje nejvíc do dopravy

Praha dá letos na investice téměř 19 a půl miliardy korun. To je skoro o jednu a čtvrt miliardy víc, než rada schválila v prosinci.

Slevy na jízdné přilákaly asi pět procent nových cestujících

Takzvané státní slevy ale využívá skoro polovina lidí, kteří jezdí vlakem a autobusem. Některé linky jsou kvůli tomu plně obsazené a dopravci museli začít nasazovat posilové spoje.

Rekultivaci komplikuje podzemní voda

Rekultivace území kolem jezera Most se komplikuje. Podloží je nestabilní, plné vody. Město už oznámilo, že tohle léto areál neotevře. Problémy jsou pak i s vypořádáním pozemků – stát to chce vyřešit do konce roku.

Operační sály ve Frýdlantě se otevírají

soukromé nemocnici ve Frýdlantě začnou zítra znovu operovat. Sály tam byly uzavřené od konce listopadu, kdy devět pacientů po zákroku dostalo otravu krve.

Evropský den linky 112

Jednička, jednička, dvojka, dnešní datum, a taky číslo tísňové linky 112. Proto právě na dnešek připadá její evropský den. Sto-dvanáctka funguje už patnáct let. Loni její operátoři v celém Česku odbavili skoro 2 miliony a 270 tisíc telefonátů.

Většina hovorů na lince 112 není tísňová

Pardubickém kraji díky lince 112 záchranáři, hasiči nebo policisté vyjížděli v loňském roce téměř k 10 tisícům událostí. Ne vždy ale lidé volali oprávněně - tři čtvrtiny hovorů operátory blokovaly zbytečně.

Úrazy na sjezdovkách

Už několik týdnů v řadě panují na českých horách ideální sněhové podmínky. To láká milovníky zimních sportů a spolu s tím přibývá podle průběžných statistik i případů, kdy lidé potřebují pomoc horské služby.

Vzácný sál obsadili restaurátoři

Záchrana historicky cenné fresky ve Wiesrově (vízrově) domě v Terezíně začala. Zdobený reprezentativní sál poznamenala přítomnost armády. Místnost od jejího vystavení roku 1878 ještě nebyla rekonstruována.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD