Plzeňské hutě a kovárny Pilsen Steel na sebe podaly návrh na insolvenci. Na nucené dovolené se tak ocitlo téměř 700 zaměstnanců. Dopravní podnik hlavního města Prahy vyprojektuje tramvajovou trať vedoucí od Národního muzea do Vodičkovy ulice. Shodli se na tom pražští radní.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Náledí na Pardubicku

Náledí dnes ráno na Pardubicku způsobilo vážné komplikace. Uzavřené byly hned tři státní silnice.

Vrstvy sněhu ohrožují staré stavby

Střechy zatížené sněhem, mráz, rychlé střídání teplot - podmínky, které představují zvlášť pro staré stavby nebezpečí. Opatrní by teď měli být majitelé chat na horách.

Požáry kvůli zanedbaným komínům

Hasiči opětovně vyzývají majitele domů, aby si nechali zkontrolovat a vyčistit komíny – pokud to neudělali už před zimou. Reagují tak na aktuální statistiky - velmi často totiž vyjíždějí k požárům, které způsobil nevyčištěný nebo poškozený komín.

Příběh rodiny, které vyhořel dům

Kalinovi z Lužan na Jičínsku mají tu zkušenost. Vyhořeli na Nový rok. Oheň se roubenou chalupou šířil tak rychle, že stačili utéct jen v tom, co měli na sobě.

Budoucnost společnosti Pilsen Steel

Plzeňské hutě a kovárny Pilsen Steel na sebe podaly návrh na insolvenci. A to už podruhé. Krajský soud v Plzni se společností v minulém týdnu zahájil insolvenční řízení a vyzval věřitele, aby přihlásili své pohledávky.

Horšovskému Týnu hrozí vrácení dotace

Horšovskému Týnu na Domažlicku hrozí, že přijde o evropskou dotaci na rekonkstrukci národní kulturní památky. Vzácná barokní sýpka z počátku 18. století měla projít opravou za 15 milionů - místo toho je ale v žalostném stavu.

Zátěžové zkoušky Hlávkova mostu v Praze

Živý vstup redaktorky Barbory Měkotové.

Zátěžové zkoušky Hlávkova mostu v Praze

Historie Hlávkova mostu. Nejstarší betonový most bez kamenného obložení - přes Vltavu vede už tři sta osm let. V šedesátých letech minulého století se přistavil a rozšířil. Vznikla železobetonová konstrukce.

Výsledky voleb v 19 obcích

V opakovaných a dodatečných komunálních volbách, které se konaly v 19 obcích, uspěli v sobotu hlavně nezávislí kandidáti a místní uskupení. Zastupitelský mandát získalo 102 mužů a 49 žen.

Návrat tramvají na Václavské náměstí?

Tramvaje v severní části pražského Václavského náměstí - dopravní podnik zadá projekt, který určí, kudy přesně koleje od Národního muzea do Vodičkovy ulice povedou. Pověřili ho pražští radní.

Ústecká zoo v ohrožení

Ústecká zoologická zahrada je dlouhodobě ve špatném stavu a hrozí, že v budoucnu nebude moci chovat některé vzácné druhy zvířat. V havarijním stavu jsou například pavilony slonů, orangutanů nebo exotárium.

Návrat Kavánovy opony

Největší obraz umělce Františka Kavána - Kotel v Krkonoších - se po restaurování vrátil do jilemnického muzea.

Ledová stěna pro horolezce

V Třebíči pak zase ledový ovál na stadionu místních baseballistů – ten ale nedělní obleva dočasně uzavřela.

Grand festival smíchu uzavře udílení cen

Už po 19té se v Pardubicích bude udělovat cena pro nejlepší divadelní komedii. Oceněni budou i nejlepší herci nebo režie. Grand festival smíchu začal minulý týden; diváci za tu dobu mohli zhlédnout víc než 30 komediálních představení.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD