Nový sníh působí problémy kolem turistických cest na horách. Tyče, které mají v zimě vyznačovat cesty a pomáhat s orientací, mizí pod vrstvou sněhu. Ve Střední škole řemesel a služeb v Jablonci nad Nisou se v listopadu zřítila jedna z nosných zdí. Uvnitř naštěstí nikdo nebyl. Destrukce budovy ale pokračuje dál.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Ovocnáři mají napilno i v mrazech

Mrzne, ale neznamená to, že práce v zemědělství stojí - napilno mají v těchto dnech např. ovocnáři.

Tloušťka ledu na přehradách

Jezera, přehrady, rybníky už jsou zamrzlé; a lákají buď k procházce nebo bruslení na přírodním ledě: Jenže jeho tloušťka nemusí být ve všech částech vodní plochy stejná - což může být zrádné.

Záchranáři opravují tyčové značení na horách

Na horách je nového sněhu tolik, že např. tyče, které vyznačují cesty a mají pomáhat s orientací v terénu, někde pod jeho vrstvou úplně zmizely. V Krkonoších už kvůli tomu v minulých dnech taky několik lidí zabloudilo.

Pražská městská doprava

Praha letos investuje do dopravy zhruba čtyři a půl miliardy korun. Za priority označil náměstek primátora Adam Sheinherr pokračování v přípravě dostaveb vnitřního i vnějšího okruhu Prahy.

Oprava tunelu po sobotním požáru

V jednom z tubusů tunelu Panenská na dálnici D8 u Ústí nad Labem začali dělníci likvidovat následky sobotního požáru kamionu. Poškozené jsem především technologie tunelu. Doprava je po dobu prací svedena do vedlejšího směru. Celková škoda je odhadnuta na

Střední školu v Jablonci nad Nisou má zachránit příhradová konstrukce.

Objekt se během rekonstrukce začal bortit. Hrozila demolice.

České lázně podaly nominační dokumenty do UNESCO

Zástupci 11 evropských měst v Paříži odevzdali nominační dokumentaci ke společnému zápisu na seznam světového dědictví UNESCO. Součástí nadnárodní kandidatury jsou i tři západočeská města - Karlovy Vary, Mariánské a Františkovy Lázně.

Chvaletická elektrárna žádá o další výjimku na vypouštění emisí

Chvaletická elektrárna požádala o další výjimku z emisních limitů. Udělení chtějí napadnout ekologové a pardubická radnice.

Krumlov - jak pomohlo omezení vjezdu do centra?

Český Krumlov před třemi měsíci omezil vjezd do historického centra. Některá vozidla mohou do pěší zóny jen v určitou dobu, kdy úzké uličky nejsou plné turistů. Město už dřív zdražilo jednorázové povolenky. Jak se zklidnila doprava v centru Krumlova? - zj

HOST: Dopravní expert Robert Šťastný o omezeních vjezdu do center měst

Dopravní expert Robert Šťastný o tom, jak pomohlo omezení vjezdu do centra Českému Krumlovu, nebo ve kterých městech mají podobná nařízení.

Za srážku vlaků u Horažďovic padly podmínky

S dvouletou podmínkou za obecné ohrožení z nedbalosti odešli od soudu v Klatovech výpravčí Ladislav Vlasák a drážní signalista Antonín Špídl - kteří kvůli špatné komunikaci mezi sebou způsobili nehodu dvou rychlíků u stanice Horažďovice-předměstí před 3 l

Zachraňují životy

Srdce Jihočechů jsou v mnohem větším bezpečí, než kdy dřív. Při srdečních příhodách jako jsou infarkty a zástavy srdce se totiž dočkají výrazně rychlejší pomoci. Právě rychlost je totiž u těchto zdravotních problémů klíčová. Každá minuta hraje roli a sebe

Nové linky MHD do FN Hradec Králové

V Hradci Králové se začnou od února jezdit další linky hromadné dopravy. Spojí střed města s novou obytnou čtvrtí a zlepší komfort dojíždění mimohradeckým pacientům Fakultní nemocnice.

Už jen 10 dnů bude otevřena tzv. Betlémská cesta v Třešti na Vysočině.

Betlémy tam vystavují ve 24 domácnostech zdarma přímo jejich majitelé .

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD