Krajský úřad v Liberci povolil výjimku nutnou pro obnovení těžby čediče na kopci Tlustec na Českolipsku. Obyvatelé okolních obcí jsou ale proti. Jihočeská záchranná služba a kraj doplácejí na provoz záchytky miliony korun. V Českých Budějovicích se lékaři a sestry postarali jen v loňském roce o 1300 opilců.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Vyklizení centra Klinika

Exekutor od rána vyklízí budovu bývalé plicní kliniky v Praze na Žižkově. Tu v roce 2016 získala od státu Správa železniční dopravní cesty, která tu chce vybudovat zázemí pro své zaměstnance. Budovu ale obsadili aktivisté, dnes ji ale měli opustit.

Další squatty v Praze

Squatting se začal v hlavním městě rozvíjet v 90. letech minulého století. Opuštěné a zanedbané nemovitosti obývaly skupiny lidí na několika místech. Jedním z nejznámějších se stala prvorepubliková vila Milada.

ŽIVĚ: Aktuálně z vyklízení centra Klinika

A živě je na místě náš redaktor Peotr Obrovský, který sleduje situaci kolem vyklízení centra.

V problematickém omezeném úseku dálnice D1 na Vysočině se dnes začalo znovu pracovat

U Větrného Jeníkova na 104. kilometru začala odborná firma zaplňovat neviditelné dutiny pod vozovkou, tzv. kaverny. Právě ty totiž zatím nejvíc brání úplnému zprůjezdnění dálnice v tomto místě.

Spor o tradiční hodinky Prim

U Krajského soudu v Hradci Králové pokračuje letitý spor o značku tradičních českých hodinek Prim: Pod stejným logem je momentálně souběžně vyrábějí hned dvě různé firmy – Elton hodinářská z Nového města nad Metují a MPM Quality z Frýdku-Místku.

HOST: Primátor Zdeněk Hřib ke schlzce s premiérem Babišem

K prvnímu, opravdu pracovnímu jednání se dnes sešli předseda vlády Andrej Babiš a primátor hlavního města Zdeněk Hřib (z Pirátské strany).

Spor o polikliniku v Lanškrouně

Na jedné straně město Lanškroun, které chce opravit polikliniku v dezolátním stavu. Na druhé lékaři - těm projekt radnice nevyhovuje. Kvůli malé kapacitě i tomu, že by modernizace měla probíhat za plného provozu.

Nedostupný Boží Dar

Těžká technika od rána uklízela následky vánice, která od úterý komplikovala život lidem v Krušných Horách. Nejhorší situace byla v okolí Božího Daru. Ten byl téměř dva dny kvůli nepříznivému počasí uzavřený.

Děčínsko bez elektřiny

Druhým dnem pokračuje sněhová kalamita i v Ústeckém a Libereckém kraji, kde energetici vyjížděli ke stovkám poruch.

Výhled počasí

Jak to bude vypadat s počasím , doplněné o ilustrační obrázky našich iReportérů.

Šumavský park má za sebou největší objem těžby kůrovcem napadených stromů a polomů za posledních šest let

Především kvůli orkánu Herwart. Cena jednoho metru krychlového dřeva navíc klesla zhruba o tři stovky. Vedení parku tím přišlo asi o šedesát milionů korun. Kvůli loňskému suchu správa rezervace očekává letos mírný nárůst výskytu kůrovce.

Zdravotničtí záchranáři v česko-polském pohraničí musí čelit pro ně těžko pochopitelné situaci.

Při zásazích nemohou legálně pomáhat mimo území vlastního státu – a to kvůli absenci mezistátní smlouvy, která by to umožňovala.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD