V Plzni byl dnes otevřen autobusový terminál u vlakového nádraží. Stavba za sto padesát milionů má zkrátit přestup na vlakové spoje. V Královéhradeckém kraji chybí pěstouni. Na náhradní rodinu čeká přes 240 dětí.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Přeplněné vlaky

Každý den dojíždí ze středních Čech do hlavního města 170 tisíc lidí. Na cestě jsou ochotní trávit i více než dvě hodiny denně. Největší nápor cestujících zažívají lidé ve vlaku z Kolína do Prahy.

Každý den 70 nových vlaků v Praze a okolí

Situace se má zlepšit se změnou jízdních řádů, který začne platit od neděle. V Praze a jejím okolí se počty spojů navýší.

Novinkou v Libereckém kraji je cyklovlak z Liberce do Rovenska pod Troskami.

Nejvýznamnější změnou je rychlejší cestování po železnici mezi Libercem a Českou Lípou. Po opravených kolejích pojedou výkonnější vlaky, které nebudou zastavovat ve slabě využívaných stanicích.

Od neděle Ejpovický tunel zrychlí cestování vlakem mezi Prahou a Plzní

A cestování vlakem se zrychlí taky mezi Prahou a Plzní. Od neděle totiž budou v provozu oba tubusy tunelu v Ejpovicích. Na místě je náš redaktor Zdeněk Mlnařík.

Farmu zapálil žhář

Vyšetřovatelé zjistili, že farmu Apolenka na Pardubicku koncem listopadu zapálil žhář.

Stav pacientů s otravou krve se zlepšuje.

Libereckou nemocnici dnes opustila další pacientka, ostatní čtyři ještě na návrat domů čekají, žena umístěná na oddělení ARO stále zůstává ve vážném stavu.

Odvaku a chladnou hlavu

...musí mít obsluha každé čerpací stanice. Denně jí hrozí nebezpečí.

Advent je spojený i s bezpečnostním opatřením.

Na Vysočině jsou v pohotovosti strážníci i policisté a lidi upozorńují přímo v terénu.

Kácení u zámku v Měšicích

Z okolí zámku ve středočeských Měšicích mizí stromy - a to vadí tamnímu úřadu. Rokoková stavba je kulturní památkou a právě obci patří. Přilehlé lesy jsou ale soukromé.

V Plzni byl dnes otevřen autobusový terminál u vlakového nádraží

Určen bude pro spoje z Rokycan, Radnicka a části severního a jižního Plzeňska. Stavba za sto padesát milionů má zkrátit přestup na vlakové spoje. Centrální autobusové nádraží je totiž od vlakového tři kilometry daleko. První autobusy sem přijedou v neděli

Kolíňané si stěžují na MHD

Obyvatelé Kolína si stěžují na kvalitu tamní městské hromadné dopravy. Většina linek, které ve městě jezdí, má pravidelně zpoždění a někdy nepřijedou vůbec.

Nová kompresní stanice u Otvic

U Otvic v Ústeckém kraji začal provozovatel plynárenské soustavy v Česku se stavbou nové kompresní stanice.

V Dubé na Českolipsku začali testovat technologii plazmového zplyňování.

Ta umožňuje bezemisní likvidaci odpadů. Vědecko-technický park za 40 milionů korun vznikl na okraji Dubé, přímo v CHKO Kokořínsko.

Vildumetzová i nadále v čele Asociace krajů

V čele Asociace krajů zůstává hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová. Rada asociace ji zvolila na svém posledním jednání tohoto roku.

Krumlov - město věží

Víc než čtyři sta fotografií vybrali autoři do nové knihy Krumlov - město pod věží.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD