V městských lesích v Hradci Králové už zaznamenali první letošní pokusy o krádež stromků. Hlavně mladé porosty lákají zloděje. V jihočeských Lhenicích zmizí poslední zbytky nebezpečného odpadu. Obec totiž získala dotaci na konečnou etapu sanace bývalého agrochemického podniku.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Vánoční stromky s certifikátem

Speciální nabídku a tak trochu i alternativu komerčnímu prodeji vánočních stromků má letos už po několikáté Krkonošský národní park, který nabízí smrky s ekologickým certifikátem.

Vojenské lesy a statky v Ralsku už tradičně darovaly vánoční stromky do dětských domovů.

Jedním z nich je i Dětský domov se školou v Hamru na Jezeře, kde si děti stromečky samy vybraly a uřízly.

Čas vánočních stromků se blíží

... ale taky čas zlodějů stromků.

Poslední část sanace ve Lhenicích

V jihočeských Lhenicích zmizí poslední zbytky nebezpečného odpadu, který hrozil ekologickou katastrofou. Městys totiž získal dotaci na konečnou etapu sanace bývalého agrochemického podniku. Dnes areál převzala sanační firma a práce mohou postupně začít.

Jak probíhala sanace ve Lhenicích

Nejde přitom o první sanaci, kterou areál projde. První část prací tu začala už před 2 lety. Více následujícíc reportáž.

Legenda požárního sportu dostala ocenění

Získal 20 individuálních mistrovských titulů a stal se největší osobností požárního sportu v České republice. Josef Pěnča patřil během své kariéry k nejlepším hasičům na světě. Přestože je mu 56 let s požárním sportem ještě nekončí. V Jindřiochově Hradci,

Nový jízdní řád ČD

9.prosince začne na českých železničních tratích platit nový jízdní řád. Měl by přinést mj. víc spojů, i s novými vlakovými soupravami, a kratší dojezdové doby. A jak se dotknou změny Plzeňského kraje?

Karlovy Vary obnoví pec městského krematoria

Dohodli se na tom noví radní, kteří si její obnovu určili jako jednu z priorit. Krematorium je mimo provoz už více než rok poté, co technologie dosloužila. V budoucnu chce město postavit nové, mimo zástavbu.

Rekonstrukce nemocnice v Benešově

Benešovská nemocnice zahájila dosud největší rekonstrukci interního oddělení. Za šedesát osm milionů korun se vybuduje nový pavilon - ten je teď značně zastaralý.

Oprava letecké záchranky

Pražští letečtí záchranáři se do dvou let přemístí do nové základny. Ta současná a zároveň nejstarší v zemi nesplňuje hygienické, ani technické normy.

Pardubická radnice platí přlíš peněz za posudky, stěžují si zastupitelé

Zastupitelé Pardubic upozorňují na to, že radnice utrácí přemrštěné částky za externí poradenství, posudky a analýzy.

Vrak ohrožuje dopravu

...pátrali jsme po tom, kdo ho má na okruhu v Hradci Králové odstranit.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD