Pelhřimovská radnice vydala pro několik obcí výzvu k šetření vodou z vodovodu. Důvodem jsou vyschlé obecní studny. Nové vrty budou nejdřív za rok. Poslední listopadový týden v Evropě znovu po roce patří testování na HIV. Zájemci se mohou nechat otestovat rychle, zdarma a anonymně také v Česku.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Týden bezplatného testování HIV

Poslední listopadový týden v Evropě znovu po roce patří testování na HIV. Předchází Světovému dni boje proti AIDS, který připadá na tuto sobotu. Zájemci se mohou nechat otestovat rychle, zdarma a anonymně také v Česku a to po celé republice. Testovací mís

Domy světla nabízí testování zdarma celý rok

Specializovaná centra pomoci a podpory pro lidi HIV-pozitivní, známá jako Domy světla, nabízejí testování zdarma po celý rok.

Počet nakažených HIV a AIDS

Jak je na tom Česká republika s počty nakažených HIV a AIDS v poměru s okolními státy - ukáže grafika.

Vnímání AIDS a HIV v české společnosti

O tom, jak se proměnilo vnímání AIDS a viru HIV v české společnosti s Júliem Szabem z České společnosti AIDS pro pomoc.

Výměny v dozorčích radách

Noví pražští radní odvolali všechny členy dozorčích rad prvních dvou městských společností - Technické správy komunikací a Výstaviště Praha. A na jejich místa zvolili své nové zástupce.

Libeňský most se bourat nebude

Libeňský most v Praze se bourat nebude, Magistrát si nechá vypracovat studii jeho opravy: Ta by měla být k dispozici už v únoru. A má doporučit způsob opravy.

Obcím na Vysočině chybí voda.

Vodu jim do vodojemu dováží město a na příští rok chystá nové hlubší vrty .

Den po požáru na farmě Apolenka

Vyštřovatel se speciálně vycvičeným psem prohledávají zbytky seníku, který shořel na farmě Apolenka u Pardubic. Lidé posílají farmě peníze a seno pro zvířata.

Souběh placených funkcí

V souiběhu dvou placených funkcí je náměstek primátora Hradce Kr. M. Hanousek /Zelení/. Opozice i partneři ho vyzývají, aby problém vyřešil.

Nové nákupní centrum v Pardubicích

Za dva roky se v Pardubicích naproti nádraží začne stavět obří obchodní centrum. Už za pár měsíců ale kvůli němu řidiči přijdou o bezplatné parkování v centrum městu, dopravní odborníci se zase obávájí zvýšení dopravní zátěže.

Trhliny ve svahu u D8

Na svahu nedaleko dálnice D8 u obce Dobkovičky se objevili trhliny. Podle Ředitelství silnic a dálnic je způsobil propad starých sklepů. O jejich existenci se nevědělo. Ředitelství silnic a dálnic na ně přišlo až při spuštění kamery do trhliny. Sklepení n

Konference světelný smog

Noví pražští radní odvolali všechny členy dozorčích rad prvních dvou městských společností - Technické správy komunikací a Výstaviště Praha. A na jejich místa zvolili své nové zástupce.

Vánoční strom pro Prahu

Praha už má svůj vánoční strom. V neděli ho pokáceli v Rynolticích na Liberecku a v noci na dnešek převezli na Staroměstské náměstí v Praze.

První učebna robotiky v Libereckém kraji

Střední průmyslová škola technická v Jablonci nad Nisou má první učebnu v Libereckém kraji osazenou průmyslovými roboty. Robotické pracoviště je výsledkem dlouhodobé spolupráce školy s velkými zaměstnavateli v regionu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD