Obrnice chtějí v budoucnu nabízet technické služby a obecní řemeslníky taky místním obyvatelům i vesnicím v okolí. Využít k tomu chtějí jeden z opuštěných areálů v průmyslové zóně. Plzeňské hejtmanství představilo svůj plán podpory handicapovaným. Zatímco v Plzni mají podmínky srovnatelné s jinými velkými evropskými městy, zbytek regionu v tomto směru zaostává.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

V Libereckém kraji je zmapováno okolo 350ti brownfieldů.

Z toho polovinu tvoří bývalé průmyslové areály.

Obrnice chtějí nabízet technické služby i řemeslníky

Jenže obci chybí areál, kde by měla dílny, garáže a sklady. Pozemky k výstavbě má, čeká na dotaci. Zrevitalizovat chce průmyslový areál po Českých drahách.

Pozemky pro bytovou výstavbu v Praze

Praha chce brownfieldy využít k výstavbě bytů. Pro nové vedení hlavního města je bydlení prioritou. Koupě nemovitosti v metropoli se i pro lidi z vyšší příjmové skupiny stává stále nedostupnější. A bytů je málo.

Brownfieldy v Praze

Grafický přehled vybraných opuštěných lokalit v Praze.

Host ve studiu

Pražská zastupitelka Hana Marvanová živě ve studiu.

Demonstrace proti premiérovi Babišovi

Menšinová vláda hnutí ANO a sociální demokracie ve sněmovně přečkala hlasování o vyslovení nedůvěry. Nesouhlas s vládou Andreje Babiše chtějí vyjádřit i lidé v Praze, kteří plánují protestní pochod městem.

Cizinecká policie v Pardubicích dopadla cizince s padělanými doklady

Skupina sedmi cizinců pracovala v potravinářském výrobě v jednom z podniků z regionu. Podle policistů padělaných dokladů přibývá - jen od začátku roku jich v kraji odhalili 87.

Hradec Králové: rušení soutěže na stadión

Tendr na výstavbu fotbalového stadiónu za 400 mil. Kč chce nové vedení Hradce Králové zrušit a přehodnotit.

Požár autobusu

Ve čtyři hodiny ráno vyjížděli hasiči k požáru autobusu v Mikulášovicích na Šluknovsku. Uvnitř vozu byl řidič, který se snažil požár uhasit.

Kvůli letošnímu suchu má přehrada Lučina na Tachovsku polovinu zásob pitné vody

Hladina už klesla natolik, že odkryla původní silnici a sutiny staveb, které tu byly ještě v šedesátých letech. Tehdy musela původně německá obec Sorghof stavbě přehrady ustoupit. Spolu se sedmnácti hektary lesa.

Z plzeňské Škodovky poputuje první obří turbína k výrobě elektřiny do Nigérie

Firma ji tam musí přepravit už smontovanou a takový náklad váží 450 tun. Převážet ho bude speciální návěs, na kterém se břemeno vejde pod trolejové vedení, na několika místech ale bude nutné troleje přizvednout.

Elektrokola jsou v Česku stále populárnější a jejich prodeje rostou

Lidé si nechávají zvyšovat jejich rychlost, čímž se mohou dostat do problémů.

Některá elektrokola v Německu musí mít povinné ručení

Jezdit na upraveném elektrokole rychleji než je povolené, se snaží lidi i v Německu. I tam je to ale zakázané. Rychlejší kolo je však možné sehnat i legálně. Musí být ale pojištěné.

Husitská ulice v Praze na Žižkově bude od neděle po více než osmi měsících opět obousměrně průjezdná

Lidé si tam ale zvykli parkovat v jízdním pruhu, který se má otevřít v neděli ráno. Technická správa komunikací proto řidiče vyzývá, aby svá auta ještě v sobotu přeparkovali, jinak je čeká odtah.

Kácení více než stovky vzrostlých lip v Žamberku zaraženo

Aleje lemující Divokou Orlici měly být v těchto dnech vykáceny kvůli stavbě protipovodňových zdí. Ministerstvo životního prostředí ale Krajskému úřadu nařídilo, aby se vypořádal s podanou námitkou, ten pak vydal předběžné opatření.

Jak lidé schovávali peníze před rokem 1948

V České republice se stále častěji nacházejí mince, které lidé ukrývali před rokem 1948. Měli tehdy obavy z měnové reformy.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD