Nesprávné skladování potravin je stále častějším problémem. Inspektoři Státní veterinární správy přitom zkontrolují stovky stravovacích zařízení ročně. Dlouhé kolony a velké zdržení. S tím vším musejí přes den počítat řidiči v Českém Krumlově. Ředitelství silnic a dálnic tady ode dneška opravuje průtah městem.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Z 10 obžalovaných nese vinu za pád mostu ve Vilémově jeden stavbyvedoucí.

Josefa Poura na nezajištěný most upozorńovali před zřícením i dělníci.

Mosty v ČR

V Česku je skoro 7 tisíc železničních a 18 tisíc silničních mostů - necelá třetina je na dálnicích a silnicích I. třídy. V havarijním stavu jich je podle dostupných údajů 100. Většina na menších silnicích.

Český Krumlov nemá dostatek financí na opravu mostů

A jak náročná je správa mostů, ví i radnice v Českém Krumlově - spravují tam 22 mostů a lávek. Jejich údržba je ale nad finanční možnosti městského rozpočtu.

Nad hracholuskou přehradou na severu Plzeňska začala výměna první ocelové části železničního mostu

Způsob, který tu stavbaři používají pro výměnu ocelových polí, je v Česku unikátní. Na Hracholuskách se nakonec ukázal jako jediný možný. Kvůli nedostatku vody nebylo možné konstrukci snést a odvézt lodí.

Zkažené maso v jídelně

Nesprávné skladování potravin je stále častějším problémem. Zatím poslední případ z Královéhradecka, inspektoři odhalili prošlé maso v tamní jídelně.

Závadnost potravin

Ve studiu ČT vysvětlí předseda České akademie zemědělských věd Jan Nedělník, jak by se správně měly skladovat potraviny nebo čeho by se měli lidé vyvarovat.

Výsledky voleb platí, rozhodly soudy

Výsledky komunálních voleb v Plzni a Pardubicích jsou platné, rozhodly soudy.

Real Madrid v Plzni

Plzeňští fotbaloví fanoušci včera večer slavili. A to i přesto, že jejich tým nevstřelil soupeři ani jedinou branku a naopak pět inkasoval. Vidět ale na domácím trávníku hráče Realu Madrid bylo pro mnohé výjimečným sportovním zážitkem.

Vyhlášení bezzásahové zóny v Českém lese

Lesníci v chráněné krajinné oblasti Český les vyhlásili na tomto území první bezzásahovou zónu. Jde o padesát hektarů lesa v přírodních rezervacích Pleš a Starý Hirštejn, který ponechají samovolnému přírodnímu vývoji.

Uzavření harrachovských můstků může ohrozit celou generaci skokanů na lyžích.

Mimo provoz je areál kvůli špatnému stavu od letošního jara. V zimě proto budou muset skokani jezdit trénovat stovky kilometrů daleko.

Česká husa zachráněná

Plemeno husa česká chovatelé zachránili.

Svatomartinská vína

Vinaři se v těchto dnech připravují na svátek svatého Martina. V Kutné Hoře k této příležitosti vyrobili unikátní oranžové víno s názvem Mladý punk. Česká vinařství si chválí skvělou sezonu – díky teplu měla rekordní úrodu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD