Silničáři se připravují na zimu. Sezona pro ně každý rok začíná 1. listopadu a končí 31. března. Např. v Praze je na zimní údržbu přichystáno 71 sypačů, které na území Prahy obslouží 2200 km silnic. Ode dneška až do 31. března platí v Česku povinnost zimních pneumatik, a to na všech silnicích. Na Vysočině už silničáři rozmístili i značky, kde je povinnost mít sněhové řetězy.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Začíná povinnost jezdit na zimních pneumatikách.

V případě, že je na silnici sníh nebo náledí. V Libereckém kraji je ale hned několik úseků, kde povinná zimní výbava platí bez ohledu na počasí. Nejvíc takových silnic je v oblasti Jizerských hor a západních Krkonoš.

Nové značky varují řidiče na horách

Letos poprvé budou motoristy v Krušných horách upozorňovat na nebezpečí nové trojjazyčné dopravní značky. Silničáři je umístili tam, kde se silnice v zimě neudržují.

Přípravy na zimní údržbu

Na zimu se připravují i silničáři. Sezóna pro ně každý rok začíná 1. listopadu a končí 31. března. V Praze je na zimní údržbu přichystáno 71 sypačů, které na území Prahy obslouží 2200 kilometrů silnic.

Nový kostel v Praze

V Praze se začne po více než deseti letech stavět nový kostel. Vyroste na Barrandově v Grussově ulici a zasvědcen bude Kristu Spasiteli.

Univerzita Karlova v Řecku končí

´Farmaceutická fakulta UK pobočku v Heráklionu na Krétě v Řecku uzavírá.

Český astrofotograf slaví úspěch v NASA

Astrofotograf Petr Horálek se stal českým rekordmanem v počtu snímků zveřejněných vesmírnou agenturou NASA.

Dálnice D3 a zprovoznění její další části

Příští měsíc bude zprovozněna další část dálnice D3 u Českých Budějovic, byť zatím jen v poloviční šířce: Půjde o úsek Ševětín–Borek.

Památkám končí sezona

Na většině památek dnes skončila hlavní sezona. V Jihočeském kraji je návštěvnost srovnatelná s loňskou, která byla rekordní. Prohlídky hradů a zámků ve správě Národního památkového ústavu přilákala více, než jeden milion sto tisíc turistů. Na pěti místec

Z pražského zdraví a zdravotnictví

Pražané marodí nejméně v Česku a vyhýbají se jim nemoci srdce. Zato astmatem v metropoli trpí dvakrát víc lidí než je obvyklé ve zbytku republiky.

Zubaři v Praze nechtějí ošetřovat děti

Pražané mají problém najít zubaře pro své děti. Ačkoliv se počet stomatologů celkově zvyšuje, statistiky neukazují, kolik z nich přijímá nové pacienty a hlavně - kolik z nich je ochotných ošetřovat děti.

Soud přerozdělil hlasy v Praze 4

V Praze 4 přerozdělil soud po přepočtení hlasů mandáty. Koalice má jen těsnou většinu.

Letiště Líně u Plzně má šanci příští rok zahájit charterové mezinárodní lety

Využívat by je mohli cestovní kanceláře a hlavně plzeňské sportovní týmy při cestách na mezinárodní utkání. Společnost PlaneStation, která letiště provozuje, už o tom začala jednat s Českými aeroliniemi. O bývalé armádní letiště má zájem i kraj.

Náhrobky znovu pietou

Pietní ráz nevyužívanému hřbitovu znovu vracejí Slatiňany na Chrudimsku. Potomci tam pochovaných lidí si proto mnohdy raději odvezli náhrobky domů. Teď je mohou vrátit zpět.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD