Liberec má podepsanou koaliční smlouvu. Svými podpisy ji v podvečer stvrdili lídři Starostů pro Liberecký kraj, hnutí ANO a ODS. Na většině památek dnes skončila hlavní sezona. V Jihočeském kraji je návštěvnost srovnatelná s loňskou, která byla rekordní.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Na den přesně podle plánovaného harmonogramu bude dnes v noci otevřen v Jihlavě Brněnský most.

Od čtvrtečních časných ranních hodin se tak na most vrátí veškerá doprava. Objízdné trasy budou postupně zrušeny.

Most do Krkonoš

Finišují práce i na opravě dalšího frekventovaného mostu - přes Úpu na hlavní podkrkonošské silnici z Trutnova do Vrchlabí: Jeho původní konstrukce byla v havarijním stavu.

Zkušební tramvaj pod mostem na Vltavské

Pod most na Vltavské v Praze se zítra vrátí tramvajová doprava i chodci. Správa komunikací musela před týdnem most narychlo uzavřít, protože čidla ukázala, že praskliny na něm se rozšířily někde i o půl centimetru. Na místě naše redaktorka Eva Šelepová.

Plzeňský kraj opět hledá provozovatele protialkoholní záchytné stanice

Smlouva s Městskou poliklinikou Plzeň končí v prosinci. Hejtmanství už oslovilo i krajské nemocnice a polikliniky včetně nemocnic v Rokycanech a ve Stodu. O vedení záchytné stanice ale nikdo z nich nemá zájem. Problém je hlavně v personálním zabezpečení s

Přibývá řidičů, kteří ujíždějí policistům

Často při tom ohrožují nejen sebe, ale i všechny ostatní účastníky provozu. Jenom v Královéhradeckém kraji došlo na honičku v ulicích za poslední dva měsíce už desetkrát.

Liberec má podepsanou koaliční smlouvu.

Na další čtyři roky bude městu vládnout široká trojkoalice. Svými podpisy ji v podvečer stvrdili lídři Starostů pro Liberecký kraj, hnutí ANO a Občanské demokratické strany.

Podpis koaliční smlouvy v Jihlavě

Jasno je po dnešku taky v Jihlavě: Tu povede koalice místního Fóra Jihlava spolu s ODS, uskupením Žijeme Jihlavou! a s KDU-ČSL. I tam už mají podepsanou koaliční smlouvu.

Spolupráce ODS a KSČM v Rychnově

Místnímu sdružení ODS v Rychnově nad Kněžnou hrozí trušení. Poušilo zákaz spolupráce s KSČM.

Střet zájmů budoucích radních?

Budoucí radní Pardubic se mohou dostávat do střetu zájmů, upozorňují někteří zastupitelé. Působí totiž v městských, nebo soukromých firmách, které získávají dotace.

Sokolové zamkli vozíčkářům tělocvičnu

Výměnou zámků vstupních dveří vyvrcholil spor mezi majitelem a nájemcem tělocvičny v Plzni-Božkově: Od Tělovýchovné jednoty ji měl na několik let pronajatou boxerský klub - provedl rekonstrukci za několik milionů korun, ale po třech letech dostal výpověď.

Skok vozíčkáře z balónu

Ačkoliv je Václav Švec přes dvacet let odkázaný na invalidní vozík, sbírat zážitky a překonávat rekordy mu nic nebrání. Dnes skočil tandemem z horkovzdušného balonu a rovnou se tak zapsal do České knihy rekordů.

Zásah ve Škoda transportation

Celní správa pod dozorem Vrchního státního zastupitelství v Praze spustila razii v plzeňském podniku Škoda transportation.

79 zanedbaných psů

79 zanedbaných psů odebraly úřady v jednom z domů v Mladějově na Moravě. Zvířata žila několik let pouze v domě, bez venčení.

Robotická stopařka Matylda vyrazila na cestu.

Z Jablonce nad Nisou přes Pardubice a Plzeň do Pelhřimova. Pokud cestu zvládne bez úhony, bude zapsána do České knihy rekordů.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD