Zvrat ve vyjednávání v Liberci. Hnutí ANO po večerním jednání svého klubu rozhodlo, že nechce být v koalici s ODS. Plzeňský bolevecký hřbitov hlídá od začátku října kamerový systém. Město do něj investovalo přes půl milionu korun.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

S desetiletým závazkem za zhruba tři čtvrtě miliardy se bude muset vypořádat nové vedení České Lípy

Volby tady vyhrálo hnutí ANO, které bylo doposud v opozici. Vedení radnice ale na výsledek nečekalo - v první den voleb rada města uzavřela největší zakázku za poslední čtyři roky.

Host ve studiu

Uzavření smlouvy takzvaně na poslední chvíli kritizují i nevládní organizace - například Transparency International.

Povolební situace ve městech

Zatímco v některých městech se stále vede tuhý boj o křesla starostů, jinde se lídři stran domluvili rychle. Někde si dokonce lídři funkce přenechali, například v Přelouči.

Liberecké ANO nechce být v koalici s ODS

Zvrat ve vyjednávání v Liberci - hnutí ANO po večerní dvouhodinové debatě svého klubu rozhodlo, že nechce být v koalici s občanskými demokraty. Právě s nimi chtěli vítězní Starostové pro Liberecký kraj utvořit širší koalici.

Domažlice budou mít po dvanácti letech nového starostu

A vedení radnic se vymění i v dalších městech Plzeňského kraje. Stávající zastupitelé by chtěli zachovat dosavadní koalice. Konkrétní výsledky ale budou znát až po jednání s novými partnery. Těmi jsou nejčastěji členové Pirátské strany.

ČSSD sestavuje koalici v Jindřichově Hradci

Jindřichův Hradec je v Jihočeském kraji jediným městem, ve kterém vyhrála komunální volby ČSSD. A jako vítěz hlasování už měla blízko i k tomu sestavit koalici. Snaží se spojit 19 zastupitelů z 5 stran.

Některé pražské části už mají koalici

V hlavním městě pokračují jednání o koaličním programu mezi zástupci Pirátů, Prahy sobě a Spojených sil pro Prahu. Dnes se například shodli na potřebě větší transparentnosti úřadu, řešit budou dále otázku bydlení nebo životního prostředí.

Provizorní náhrada Libeňského mostu

Končící náměstek pražské primátorky Petr Dolínek představil několik variant provizorního přemostění Vltavy, až se bude opravovat Libeňský most. Ten je už dlouho v havarijním stavu.

Zítra začně 2. kolo senátních voleb

Znovu otevřou volební místnosti - lidé v 25ti obvodech v Česku budou ve druhém kole vybírat své zástupce do Senátu.

Babí léto prodlužuje sezonu předzahrádek

Poslední půlrok byl v pražském Klementinu nejteplejší od roku 1775, kdy tam meteorologové začali počasí sledovat. Průměrná teplota dosáhla 20,1 stupně Celsia.

Ve skalnatém terénu na Děčínsku zasahují hasiči u požáru lesa

Vyhlášen byl třetí stupeň poplachu. V nepřístupném terénu musí vodu shazovat pomocí vrtulníku a letadla. Na místě zasahuje okolo padesáti hasičů a dalších pět aut přivezlo jejich kolegy z Německa.

Voda se ztrácí

Polovina objemu pitné vody se v trubkách vodovodu ve Dvoře Králové nad Labem ztrácí v zemi. Smutný rekord v ČR.

Další zraněný silničář

Policie vyšetřuje další případ vážně zraněného dělníka na opravované silnici. Řidič narazil do auta údržby dopoledne na hlavním tahu z Chomutova na Karlovy Vary. Zraněného muže přepravil vrtulník do ústecké nemocnice.

Kamery na hřbitovech

Kamery a fotopasti instalují města na místech posledního odpočinku stále častěji. Jenže podle právníků je to v rozporu se zákonem o ochraně osobních údajů.

V Praze začíná festival světla Signal

Šestý ročník připravil 22 instalací od českých i zahraničních tvůrců. Nabídne tři festivalové trasy - v centru města, na Vinohradech a nově v Karlíně. Společným tématem je heslo "příštích sto", které odkazuje na sté výročí vzniku Československa.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD