Rekonstrukce nástupišť na vlakovém nádraží v Havlíčkově Brodě je opět odložena. SŽDC ale ubezpečuje, že na cestující bude mít změna harmonogramu prací minimální vliv a že původně plánovaný termín dokončení dodrží. Po 5 letech se konečně podařilo otevřít Waldorfské lyceum v Českých Budějovicích. Lyceum je jediné tohoto typu v Jihočeském kraji a páté v ČR.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Na Vysočině do zimy možná nestihnou stavbu mostů

Záležet bude na výběrovém řízení a taky na počasí. Firma IRBG, která mosty opravovala od jara dostala výpověď i kvůli neplnění harmonogramu.

Lidé z Rudolic budou zhruba rok jezdit po objížďkách

Most, který tuhle okrajovou část spojoval s centrem města Most, se bourá. Byl v havarijním stavu. Pro pěší je v místě provizorní lávka, řidičům se ale cesta prodlouží o téměř 4 km. Práce omezí i dopravu na železnici.

Trest za nenávistné komentáře na sociálních sítích

Soud v Tachově rozhodl v případu 26leté ženy, která pod fotografii prvňáků z Teplic napsala nenávistný komentář. Co je obsahem trestního příkazu, ale zatím jasné není.

Rekonstrukce nástupišť na vlakovém nádraží v Havlíčkově Brodě je opět odložena

Správa železniční dopravní cesty ale ubezpečuje, že na cestující bude mít změna harmonogramu prací minimální vliv a že původně plánovaný termín dokončení dodrží.

V nemocnicích se nemůže volit v komunálních volbách

Tisíce lidí, kteří budou v době komunálních voleb ve zdravotnických zařízeních mimo svůj okrsek, nebudou moci volit. Na rozdíl od prezidentských a parlamentních voleb to zákon neumožňuje.

Žáci ZŠ Studánka se vrátili do tříd

Do tříd pardubické základní školy Studánka se dnes mohli vrátit žáci, rozhodl o tom statik.

Obec Drahelčice bez státní školky

Státní mateřské školy musí od září nově přijmout všechny přihlášené tříleté děti. Třeba ve středočeské obci Drahelčice mají ale jen soukromou školku.

Na Plzeňsku vzniká střelnice bez všech platných povolení

Velký rozruch vyvolala plánovaná výstavba střelnice nedaleko obce Bdeněves na okraji Plzně. Na tom, jestli ji povolit, se neshodnou ani dva odbory na stejném úřadu. Jeden souhlasí, druhý ji zakazuje. Střelnice tak pomalu vzniká.

Provoz tramvají v centru Prahy se vrátí do normálního režimu

Kvůli závažnému poškození kolejí na rohu Národní a Spálené ulice nejezdí od pátku v úseku Lazarská - Národní divadlo a Újezd. Výluka se týká celkem dvanácti linek. Podle původních odhadů měly opravy trvat až do pátku.

Táborské divadlo omezí provoz

Táborské divadlo Oskara Nedbala čeká rekonstrukce - a ta významně ovlivní i jeho provoz. Přestavovat se totiž bude i zastaralé zázemí pro diváky. To bude stát 20 milionů korun.

Válečný veterán

Vojenský vysloužilec a parašutista plukovník Ladislav Havrišák. Účastnil se Slovenského národního povstání, byl zatčen Německou jednotkou a transportován do Osvětimi. Přežil. Dnes oslaví devadesáté páté narozeniny a k této příležitosti bude vyznamenán.

Sokolové dostanou miliony na stavbu tribuny

Českobudějovičtíé Sokolové se mohou pustit do modernizace zchtralé tribuny na atletickém stadionu. Na opravu památkově chráněné stavby dlouho sháněli peníze. Cena se v soutěži zvýšila na 56 milionů. Kromě státu výrazněji přispěje město i Jihočeský kraj.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD