V Hradci Králové začíná 17. ročník hudební přehlídky Hip Hop Kemp. Každý rok tuto akci navštíví 20 tisíc fanoušků. Víc než 200 nových bojových vozidel pěchoty by měla mít armáda do roku 2025. Jde o největší tendr v novodobých dějinách.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

45. ročník agrosalonu Země Živitelka

V Českých Budějovicích začal jubilejní - pětačtyřicátý ročník - agrosalonu Země živitelka. Ten letošní je minimálně v jednom aspektu výjimečný. Do národních dožínek totiž zemědělci stihli sklidit většinu úrody. Napomohly tomu teplé dny.

ŽIVĚ: Země Živitelka

Přímo před branou Země živitelky je kolegyně Marcela Durasová - jak vypadá letošní ročník?

V kauze předražených sypačů pro Vysočinu nedošlo ke spáchání trestného činu

Bývalý náměstek hejtmana Kraje Vysočina Libor Joukl i ředitel silničářů Jan Míka jsou nevinní. Takový je dnešní verdikt jihlavského okresního soudu v kauze údajného předražení zakázky na pořízení nových sypačů pro zimní údržbu Vysočiny.

Zákaz vstupu do lesů na Ústecku a Děčínsku

Kvůli velkému suchu a riziku požárů začal na Ústecku a Děčínsku platit plošný zákaz vstupu do lesů. Lidé se tak například nedostanou ani do skalního města v Tisé.

Sedmdesát lidí muselo kvůli požáru dopoledne opustit slévárnu v Přepeřích u Turnova.

Hořela indukční pec plná rozžhaveného železa. Hasiči nemohli při zásahu použít vodu.

Spor o značku PRIM před soudem

U krajského soudu v Hradci Králové dnes pokračovalo projednávání sporu o značku českých hodinek Prim. O užívání loga se už téměř 18 let přou dvě firmy - Elton hodinářská a MPM Quality. Na trhu jsou současně výrobky obou podniků.

Litoměřická radnice proti plastům

Litoměřice jsou prvním městem, které se přihlásilo do programu, Dost bylo plastů. Založilo ho Ministerstvo životního prostředí. Projekt je původně určen pro firmy používající jednorázové plastové obaly. Jako jsou rychlá občerstvení a kavárny. Město by ale

Napříč Českem kvůli suchu vysychají potoky a mizí z nich život.

Někteří lidé se živočichy snaží zachraňovat, přičemž tisíce ryb, korýšů a obojživelníků končí na okraji Hradce Králové.

Hip hop a drogy

Hip Hop Kemp začal. Do Hradce Králové se valí drogy z celého světa. První objevy policisti hlásili dřív, než vůbec vystoupil první interpret.

Hip hop kemp Hradec Králové

Hip hop Hradec Králové - každý rok tuto akci navštíví zhruba 20 tisíc fanoušků, a to především z Polska.

Polovina úrody jablek jde na mošt

Letošní dlouhodobé sucho a teplo se podepsaly i na úrodě jablek - ta dozrávají o měsíc dřív. Podle sadařů jich je sice dvojnásobné množství, horší je to ale s kvalitou. Polovina sklizně je proto určena k výrobě moštu.

Šikmá kostelní věž se otevře lidem

Lidé by se brzy mohli podívat do útrob šikmé věže ústeckého kostela Nanebevzetí Panny Marie. Tu za druhé světové války vychýlil z její osy výbuch letecké pumy o dva metry. Ústecká komunitní nadace už má vypracovaný projekt na její zpřístupnění a teď zaháj

Malí hrdinové

Letos na západě Čech policisté, hasiči a vojáci zachránili lidské životy.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD