Dnes začínají již 63. Chodské slavnosti. Pořadatelé očekávají, že tuto největší českou folkloristickou akci o víkendu navštíví až 80 000 diváků. U Černous na Frýdlantsku poničil neznámý vandal jírovcovou alej. Do stromů totiž zašrouboval kovové háky a udělal si z nich sloupky k elektrickému ohradníku.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Chodské slavnosti

Dudy, chodské kroje ale hlavně koláče- to jsou tři nejdůležitější znaky Chodských slavností. Vydáme se do Domažlic zmapovat přípravy a pečení koláčů. Těch na tři dny pečou ženy z obce Bořice deset tisíc.

ŽIVĚ: Chodské slavnosti

Přímo na domažlické náměstí, kde právě teď probíhá slavnostní zahájení zdravím autorku předchozí reportáže Lucii Pelanovou.

Horko a sucho trápí i zemědělce v Libereckém kraji.

Pastviny jsou vyprahlé a farmáři už krmí ze zásob na zimu. Některým hrozí, že kvůli nedostatku krmiva budou muset dát zvířata na podzim na jatka.

40 tisíc přestupků udělali řidiči v měřeném úseku D1 u Velkého Meziříčí.

Radary v opravovaném úseku dál zůstanou, oprava se totiž o měsíc prodlouží.

V Karlovarském kraji chybí veřejné lázně a aquafóra

Přímo v Karlových Varech lidem vadí zavřený bazén nad hotelem Thermal. Využití teplých pramenů podle odborníků brání hygienické podmínky. Ale i nedostatek peněz a ztrátový provoz takových zařízení.

Rekonstrukce školní lodi stojí

Rekonstrukce největší lodě v Česku, která v Děčíně slouží jako škola, se zastavila. Loď, kde se žáci a budoucí lodníci měli například učit práci s radary, teď vypadá jako staveniště.

ŽIVĚ: Výstava k srpnu 68

Padesáté výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy na naše území připomíná ode dneška výstava ve spodní části Václavského náměstí. K sovětské okupaci došlo v roce 1968, 21. srpna - a právě do tohoto dne jsou tam k vidění dobové fotografie a plakáty.

Neznámý pachatel poničil kaštanovou alej u Černous na Frýdlantsku

Do starých i mladých stromů zašrouboval kovové háky a ze stromů si tak udělal sloupky elektrického ohradníku.

Čeština pro krajany

Kurzy češtiny UK v Dobrušce jsou letos naposledy. Po 28 letech.

Jahody po druhé

Druhou letošní sklizeň jahod zahájili v Polabí.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD