Krajská nemocnice v Liberci se potýká s vedry. Většina jejích prostor je totiž bez klimatizace. Jednotlivá oddělení si tak s vysokými teplotami musí poradit jen za pomoci větráků a oken. Na trať mezi Karlovy Vary a Chomutov se vrátí vlaky. Část železnice u Otovic se kvůli podmáčenému terénu v polovině dubna sesunula.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Jak bojují s horkem v plzeňské fakultní nemocnici

Pět milionů korun ročně stojí dodávky chladu FN Plzeň. Zhruba čtyři miliony korun investuje každý rok do instalace nových klimatizačních jednotek.

S horkem bojují i v liberecké nemocnici

Pacienti mají zvýšený pitný režim, na pokojích větráky a zatažené žaluzie.

Návrat vlaků na trať mezi Dalovicemi a Hájkem

Po čtyřech měsících se na sesunutou trať mezi Dalovicemi a Hájkem na Karlovarsku vrací vlaky. Poprvé tudy projedou dnes večer. Trať se sesunula v polovině dubna. Koleje o délce asi 70m zůstaly viset ve vzduchu.

První lanový most na Mostecku

Na Mostecku budou mít první lanový most. Jedná se o součást rekultivace oblasti po těžbě hnědého uhlí. Měl by spojit druhé největší město kraje s areálem jezera Most.

ŽIVĚ: Do Nymburka přijíždí tanky na vytažení lávky

Do Nymburka přijíždí z Českých Budějovic hasičské tanky, které budou zítra vytahovat spadlou lávku z Labe. Další mají dorazit z Přerova a Havlíčkova Brodu.

Nedostatek bytů pro pracovníky na Domažlicku

V Holýšově na Domažlicku narůstá výroba, staví se další haly do kterých přichází pracovat zahraniční pracovníci. V Holýšově a jeho okolí, ale pro ně není ubytování. Starosta Holýšova na situaci proto reaguje a chce vystavět nové byty

Pieta za padlé vojáky

Vojáci, kteří zemřeli v neděli po sebevražedném útoku atentátníka v Afghánistánu, budou pohřbeni s vojenskými poctami. Na památku padlých se také ve středu v poledne rozezní po celém Česku sirény.

Žně na jihu Čech finišují

Na jihu Čech finišují žně. Jejich letošní průběh byl abnormální nejen kvůli počasí, ale i době sklizně. U některých plodin jsou až třiceti procentní ztráty oproti loňsku.

Sklizeň vinařské úrody na Trutnovsku

Na dřívější sklizeň úrody se připravují vinaři nejenom na Moravě, ale také na méně tradičních místech Čech. Třeba na Trutnovsku, kde by vinařskou obec asi čekal málokdo. Réva roste a víno se z ní vyrábí v Kuksu.

ŽIVĚ: Začíná Prague Pride

Startuje osmý ročník festivalu Prague Pride s gay, lesbickou, bisexuální a transgenderovou tematikou. Letošním tématem bude rodina.

Kvůli suchu ubývá žížal

Dlouhotrvající sucho netrápí jen nás, ale i většinu živočichů. A mezi nimi jsou žížaly. Ty jsou celosvětově vnímané jako nejvýznamnější složka půdních organismů. V posledních letech jich ale ubývá, u nás nejvíce na Jižní Moravě nebo Středních Čechách.

Konec špinavé Rozkoše

Dlouhodobý problém znečištěné vody ve východočeské přehradě Rozkoš má řešení. Je jím společná kanalizace obcí na levém břehu přehrady, která vyústí do čistírny odpadních vod.

Bowling pro nevidomé

V Pardubicích začíná ME v bowlingu zrakově postižených.

Osudy 3 rarohů

První z rarohů vypuštěných začátkem července v Hradci Králové zamířil do Německa, ale uhynul. 2. odletěl do Polska, ale vrátil se do Hradce. 3. z Hradce dosud neodletěl.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD