Na Vysočině vrcholí sklizeň obilí, má asi třítýdenní předstih. Podle zemědělců bude úroda kvůli suchu lehce podprůměrná, podle pěstitelů bude méně i brambor. Český Krumlov odložil zpoplatnění vjezdu turistických autobusů na příští rok. Ročně jich do města přijede 20 tisíc.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Chybička se i na D11 vloudí

Úředníci ŘSD si spletli spisy, a do žádosti o stavební povolení na D11 dali nesprávný doklad, který pak způsobil komplikace.

Představitelé sdružení Maják se chtějí sejít s ministrem spravedlnosti

Chtějí jednat s ním o pátrání po majetku firmy a odškodnění pro bývalé klienty H-systému za průtahy při soudních řízeních.

Začala demolice lávky v Nymburce

Nymburská lávka pro pěší přes Labe už není: Při řízené demolici, která trvala pouhou hodinu, se zřítila do řeky - a to už ve chvíli, kdy byla přeříznutá jen čtvrtina nosných lan.

V Praze mezi Trojou a Císařským ostrovem - právě v místech, kde stála v prosinci zřícená lávka - zatím znovu funguje přívoz

Pražská paroplavební společnost pro něj potřebné doklady dostala ve středu. V exponovaných časech trojský přívoz jezdí v 10-timinutových intervalech, jinak každých 20 minut.

Krumlov odložil zpoplatnění busů

Český Krumlov odložil zpoplatnění vjezdu turistických autobusů na příští rok. Do města jich ročně přijede 20 tisíc. Město chtělo už letos postavit placenou zastávku, na které by řidiči povinně vyložili turisty. S výstupním a nástupním místem pod hradem, a

Brtnického potoka v Národním parku České Švýcarsko mizí voda

Správci parku jsou přitom přesvědčení, že to není jen kvůli dlouhotrvajícímu suchu. Podle nich vodu pro svou zahradu odčerpává někdo z místních chalupářů.

U Vrchlabí přistihl chovatel Pavel Smejkal živou vlčici přímo v ohradě s ovcemi

Podle všeho patří ke smečce, která chovateli už dřív 4 ovce roztrhala. Pracovníci Správy Krkonošského národního parku zvíře odchytili a pustili na svobodu.

Desítky vojenských bunkrů z období studené války jsou dodnes ukryté kolem Železné Rudy

Jen část se jich podařilo najít a jsou dnes součástí naučné stezky. Zatím poslední objevili teprve nedávno dělníci při stavbě kruhového objezdu v centru města. Sloužil jako kulometné hnízdo a voják uvnitř hlídal silnici, která vede ke státní hranici.

Tragédie u jezera Lhota u Prahy

Policie prověřuje okolnosti, za kterých se v jezeře Lhota u Prahy utopili dva 7-miletí chlapci - zejména verzi, kterou s odkazem na svědky události přinesla některá média - a sice, že personál areálu otálel s pomocí rodičům.

Problémy se zveřejňováním přítomnosti úředníků

Různé úřady v Česku nevědí, jak se postavit ke zveřejňování některých informací - do jaké míry by měly být vstřícné a otevřené.

Plzeň už má zase dostatek řidičů

Kritická situace z letošního jara, kdy měl dopravní podnik v Plzni takový nedostatek řidičů, že musel dokonce škrtat spoje, už se zlepšuje. Řidiči totiž dostali přidáno a tak přestali odcházet.

Investice do záchrany letního tábora

Téměř 4 milióny korun investuje město Karlovy Vary do záchrany dětského tábora pod horou Vladař na Žluticku. Postupně tam obnovuje budovy, stany a další vybavení. Táboru s 30 letou tradicí hrozil zánik právě kvůli zanedbanému zázemí.

V Česku roste zájem o rekreační plavbu.

Přibývá lidí, kteří chtějí řídit motorový člun a pořizují si k tomu potřebné oprávnění.

Praha za císaře pána

Proměny hlavního města během šedesátileté vlády Františka Josefa I. Publikace Praha za císaře pána ukazuje metropoli na dobových snímcích profesionálních fotografů.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD