Města se přetahují o strážníky. Nováčky lákají na náborové příspěvky, služební byty, kurzy sebeobrany nebo posilovnu s instruktorem. Labe v Nymburce by mělo být do poloviny srpna pro lodě opět průjezdné. Vedení Nymburka vybralo firmu, která do té doby provede demolici lávky.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Města se přetahují o strážníky

Nováčky lákají na náborové příspěvky, služební byty, kurzy sebeobrany nebo posilovnu s instruktorem. Pomoct s nábory měl i zákon, který snížil věkovou hranici pro přijetí. Jenže, ani to v praxi, zatím příliš nefunguje. Třeba jen v Mostě dlouhodobě chybí p

Strážníci chybí i na východě Čech

Ani ve východních Čechách téměř není město, kterému by strážníci nechyběli. Situaci tam navíc stěžují automobilky, které doslova vysávají všechny volné pracovníky, a to i ze vzdáleného okolí. Nedostatek strážníků je citelný nejvíc právě teď, v období dovo

Nymburská lávka

Labe v Nymburce by mělo být pro lodě znovu průjezdné nejpozději v polovině srpna: Vedení města v soutěži vybralo firmu Strabag, která do té doby provede demolici lávky pro pěší.

Návrat cyklistů do centra Prahy

Cyklisti nakonec smějí vjíždět do pěších zón v centru Prahy po celý den

Potok bez vody

Hasiči i dobrovolníci zachraňovali stovky malých ryb z vyschlého koryta potoka Bylanka v Pardubicích.

Metropolitní plán Prahy

Dnešek je posledním dnem, kdy jak městské části, tak firmy, spolky i jednotlivci můžou podat připomínky k návrhu nového územního plánu Prahy: Institut plánování a rozvoje hlavního města, který ho připravil, odhaduje, že připomínek se sešly desetitisíce.

Neúspěšný tendr na navigační systém letiště v Českých Budějovicích

Letiště v Českých Budějovicích usiluje o mezinárodní certifikát a od roku 2020 plánuje zahájit plnohodnotný mezinárodní provoz.

Horský hotel Prahy 10

Městská část Praha 10 má v Janských Lázních v Krkonoších horský hotel: Po úpravách ho chce znovu otevřít a posílat do něj děti na školy v přírodě.

V Jablonci nad Nisou finišují přípravy na znovuotevření plaveckého bazénu.

Kvůli rekonstrukci byl dva měsíce zavřený, návštěvníky znovu přivítá 1. srpna.

V Liberci začal festival Benátská

Letošními hlavními hvězdami jsou Bonnie Tyler, Jarek Nohavica a Guano Apes.

V boji s kůrovcem teď v Krkonoších pomáhá i chemie.

Správa Krkonošského národního parku s jejím použitím dlouho váhala, ale nakonec se pro chemický zákrok rozhodla, aby zabránila šíření dřevokazného brouka na další porosty.

Socha anglické královny z ČR

Kovolijci z Horní Kalné na Trutnovsku odlili sochu britské panovnice Alžběty II. Dnes ji odhalili v hrabství Kent.

Kameny zmizelých

Brit Trevor Sage od začátku července po celé Praze čistí a leští kameny zmizelých - tzv.-né stolpersteiny, které na ulicích upomínají na oběti holocaustu - konkrétní na lidi, kteří právě tam kdysi žili.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD